Wycieczka do Budapesztu

Zkwp Częstochowa

Zkwp Częstochowa

Post by relatedRelated post

Janusz Opara (POL)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sędzia wszystkich ras. Hodowla „Liwang”, obecnie skupiająca się na jednej rasie – basenji,
wcześniej hodowane rasy: pekińczyk, welsh corgi pembroke, cairn terrier, chihuahua krótkowłosy.

Otakar Vondrouš (CZE)

Tatiana Urek (SLO)

Ichiro Ishikawa (JPN)

Ichiro IshikawaPan Ichiro Ishikawa jest wykwalifikowanym sędzią wszystkich ras Federacji FCI oraz JKC (Japan Kennel Club – Japoński Związek Kynologiczny). Jest również kierownikiem sekcji edukacji sędziów JKC.

Dorastał w otoczeniu jamników gdyż jego ojciec był hodowcą tej rasy. On sam również związał się z hodowlą tej rasy i wspólnie z ojcem wyhodowali ponad 90 championów. Był również związany z hodowlą West Highland white terrierów, pekińczykow i innych ras.

Zdobył uprawnienia sędziowskie w grupie jamników w 1987 roku a następnie uprawnienia dla wszystkich ras w 2002 roku. Sędziował wiele wystaw w Japonii w tym wystawy międzynarodowe FCI, krajowe wystawy jamników, beagle, siberian husky i szpiców miniaturowych.

Obecnie pracuje jako kierownik sekcji edukacji sędziów JKC i poświęca się edukacji innych sędziów.

Oprócz wystaw w swoim kraju sędziował również w Korei, Chinach, Tajwanie, Filipinach, Malezji, Singapurze, Nowej Zelandii, Australii, Finlandii, Rosji, Białorusi, Kanadzie, Urugwaju, Puerto Rico, Chile, Kolumbii, Kostaryce i Brazylii między innymi podczas World Dog Show w Meksyku w 2007 r. oraz w World Dog Show w Szwecji w roku 2008, na wielu Wystawach Specjalistycznych FCI m.in. Szpiców (w Brazylii i Tajwanie), Shiba (w Szwecji), Samoyed (w Finlandii), Szpiców Japońskich (w Finlandii), Jack Russel Terrierów (w Australii), Pekińczyków (w Australii), psów pasterskich (w Kanadzie), psów do towarzystwa (w Nowej Zelandii).

Izabella Krasowska-Salamon (POL)

IZABELLA KRASOWSKA-SALAMON

Psami mojego dzieciństwa były szpic, wyżeł i owczarek niemiecki. W prezencie ślubnym od siostry dostałam sznaucera.
Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce od 1984 roku. Prowadzę sekcję szpiców i psów w typie pierwotnym w rybnickim oddziale ZKwP.
Jestem międzynarodowym sędzią gr. V FCI.
Przez wiele lat wraz z mężem Leszkiem hodowaliśmy psy z grupy V: alaskan malamute, akita amerykańska, akita. Mieliśmy również hokkaido i karelskiego pas na niedźwiedzie.
Akity to moja ulubiona rasa. Mój najstarszy pies akita Champion i Zwycięzca Polski dożył ponad 16 lat.
Z zawodu jestem lekarzem, specjalistą z zakresu pediatrii.

Toshinori Omura (JPN)
omura

Elżbieta Augustyniak (POL)

elzbieta-augustyniakCzłonkiem Związku Kynologicznego w Polsce – Oddziału w Warszawie – jestem od 1987 roku. Sędzią kynologicznym od 2006 r. Posiadam uprawnienia na wszystkie rasy V i X Grupy FCI.

Miałam przyjemność sędziować przedstawicieli tych ras na wystawach rangi międzynarodowej, klubowej i krajowej w Polsce oraz za granicą.

Swobodnie posługuję się językiem niemieckim i rosyjskim.

Z wykształcenia i zawodu jestem dziennikarką. Kynologia to moja wielka pasja, a pisanie o niej sprawia mi wyjątkowo dużą przyjemność, tak samo jak praca społeczna na jej rzecz.

Pierwszym moim wymarzonym rasowym psem był chart afgański. Obecnie towarzyszą mi w życiu trzy szpice niemieckie: mały czarny i dwa rude pomeraniany. Wszystkie bardzo utytułowane – zwycięzcy Świata, Europy, interchampiony, multichampiony.

Magdalena Świętoń (POL)

Magdalena ŚwiętońMoja przygoda z kynologią zaczęła się w 1966 r. kiedy moi rodzice kupili mi rodowodową suczkę pudla dużego czarnego, która w 1967 r. urodziła szczenięta, w hodowli został jej syn PIRATA Czad (tak się nazywała hodowla mojego taty). PIRATA osobiście przygotowywałam i wystawiałam na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą i tak narodziła się moja pasja kynologiczna.

W 1980 r. zarejestrowałam swój przydomek hodowlany pod nazwą “Psia Parafia”

Pierwsze psy urodzone z moim przydomkiem to: szorstkowłose foksteriery, następnie cairn terriery, owczarki niemieckie,n orwich teriery, setery irlandzkie, owczarki podhalańskie, yorkshire teriery, amerykańskie cocker spaniele. Psia Parafia słynęła ze wspaniałych reproduktorów aierdale terierierów i kerry blue terrierów oraz foksterierów szorstkowłosych.

W 1991 r. sprowadziłam do Polski pierwsze norwich teriery.

W tym roku mija 35 lat mojej pasji hodowlanej. Wyhodowałam ponad 30 międzynarodowych championów, niezliczoną ilość championów Polski i innych krajów. Wystawiałam i wystawiam moje psy w kraju i za granicą. Psy z Psiej Parafii są w rodowodach psów pochodzących ze znanych hodowli w Europie i Wielkiej Brytanii. Cain teriery i norwich teriery z Psiej Parafii zapoczątkowały hodowlę tych ras na Litwie , Węgrzech i Słowacji.

Obecnie posiadam i hoduję szorstkowłose foksteriery, cairn terriery, norwich teriery, owczarki podhalańskie, yorkshire teriery, amerykańskie cocker spaniele i posiadam reproduktora kerry blue teriera.

Moje doświadczenie i osiągnięcia w hodowli tak wielu ras miało i ma olbrzymi wpływ na mój zasób wiedzy i zdobycie uprawnień sędziego międzynarodowego.

Moja pasja do pielęgnacji psów również została doceniona – jestem laureatką sześciu Międzynarodowych Konkursów w Groomingu w kilku krajach.

Od 1980 r. jestem członkiem ZKwP i hodowcą psów rasowych – Hodowla Psia Parafia.

Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny Gr. FCI III, VII, VIII, IX i Czarnego Terriera.

Przewodnicząca Klubu Komisji Toy Terriera w Polsce.

Magdalena Świętoń

Anna Rogowska (POL)

Maciej Lipiec (POL):
lipiec
Sędzia kynologiczny od 1979 roku.
Ulubiona rasa to charty rosyjskie. Od 1973 roku mieszkało w naszym domu 5 psów tej rasy, z których 3 zdobyły tytuły Inter. Champ. Od 2010 roku ogrodem i domem (oraz sercami domowników) zawładnęły dwa urocze beagle.

Elżbieta Junikiewicz (POL):
JunikiewiczCzłonek ZKwP O/Kraków od 1967r. Hodowca pudli i cocker spanieli.Od 1985 sędzia psów ozdobnych i do towarzystwa.

About