Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka na Teneryfe

Wycieczka na Teneryfe

Wymarzone wakacje – gdzie pojechać?
Problem z wybraniem celu wakacyjnej podróży? Mamy coś co może cię zainteresować.

Gdzie pojechać na wakacje? – to pytanie zadają sobie ludzie na całym świecie. Miejsce które dzisiaj przedstawimy spędza sen z powiek większości turystów chcących wybrać się w okolice Hiszpanii. Jeśli jeszcze nie zgadłeś naszą propozycją jest wycieczka na Teneryfe. Należąca do Hiszpanii wyspa położona na południe od niej, jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Największa oraz najbardziej zaludniona wyspa Hiszpanii jest wyśmienitym celem podróży wakacyjnej.

Dlaczego właśnie tutaj?

Teneryfa to nie tylko świetnie miejsce do wypoczynku i relaksu, jest to także dom dwóch obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO:
1. Wulkan Pico del Teide mierzący 3715 m n.p.m. jest najwyższym szczytem w Hiszpanii. Dla rdzennych mieszkańców tej wyspy wulkan ten był czymś w rodzaju olimpu dla starożytnych Greków, czyli świętą górą będącą głównym tematem wielu mitów i niesamowitych historii.
2. La Laguna to liczące 141 tys. mieszkańców miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto powstało w XV wieku jako baza mająca na celu pomoc w podboju wyspy. W mieście znajduje się masa zabytkowych budynków, których wygląd praktycznie nie zmienił się od XVI wieku.

About