Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Wilna

Wycieczka do Wilna

„Gród, za którym serce rwie”, czyli Wilno
Jeśli chcecie poznać przedwojenną historię naszego kraju i poczuć się jak na Kresach, świetnym pomysłem będzie wycieczka do Wilna. Stolica Litwy zachwyca swoimi małymi, krętymi uliczkami oraz zróżnicowaną architekturą.
Pierwszym miejscem, które należy zobaczyć jest leżąca głęboko w sercach Polaków Ostra Brama z przepięknym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Następnie warto skierować swe kroki w kierunku Baszty Giedymina, jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście, która jest pozostałością Zamku Górnego. Koniecznie zwróćcie uwagę także na neogotycki kościół św. Anny z zachwycającą fasadą. Jeśli zaś chcecie podziwiać panoramę Wilna warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Po zejściu wstąpcie do perły baroku wileńskiego – kościoła Piotra i Pawła.
W Wilnie funkcjonuje wiele hoteli i hosteli, które oferują noclegi w bardzo przystępnych cenach. Również ceny posiłków w restauracjach przypominają polskie. Warto spróbować regionalnych przysmaków jak cepeliny czy kołduny.
To jak, widzimy się w Wilnie? Sudie, czyli do widzenia !

About