Wycieczka do Budapesztu

Trasy na wycieczki rowerowe

Trasy na wycieczki rowerowe

Zagraniczne trasy na wycieczki rowerowe – Bornholm
Bornholm to duńska wyspa, na którą bardzo łatwo dostać się z Polski. Ze Świnoujścia kilka razy dziennie odpływają promy do Danii. Warto wybrać się tam z własnym rowerem i objechać Bornholm na własnym pojeździe jednośladowym. Będziemy zachwyceni różnorodnością tamtejszych krajobrazów, gościnnością lokalnych mieszkańców oraz rozwiniętą infrastrukturą rowerową.

Bornholm na rowerze

Gdy już dostaniemy się na Bornholm, ustalmy, jakie trasy na wycieczki rowerowe nas interesują. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak długo zamierzamy zostać na wyspie. Pamiętajmy, że łączna długość dróg rowerowych na Bornholmie to aż 235 km. Jest zatem co zwiedzać! Najpopularniejsza trasa to ta, która biegnie wzdłuż linii brzegowej. Spokojnie można ją pokonać w jeden dzień. Gdy zależy nam na bardziej stromych podjazdach, wybierzmy trasę Rønne-Allinge.

Infrastruktura rowerowa – Bornholm

Bornholm to prawdziwy raj dla rowerzystów. Sieć szlaków rowerowych jest dobrze rozplanowana, drogi w większości są asfaltowe, zdarzają się ścieżki prowadzące przez las i drogi szutrowe. To, co może zachwycić nas Polaków, to mentalność Duńczyków. Gdy chcemy na chwilę zsiąść z roweru i wejść na przykład do sklepu lub muzeum, wcale nie musimy go zabezpieczać. Bornholm to jedno z miejsc o najniższym wskaźniku kradzieży.

About