Zasady bezpieczeństwa

 1. Dbaj o hasło do konta
 2. Hasło stanowi klucz do Twojego konta. Musisz zadbać, aby nie wpadło w niepowołane ręce, tak samo jak dbasz o wszystkie inne klucze.
  Osoba, która ma hasło do konta, może zrobić co zechce ze znajdującymi się tam postaciami, przedmiotami i zeny. Jeśli ktoś wejdzie w posiadanie Twojego hasła — z Twoją zgodą lub bez niej — nie będziemy w stanie Ci pomóc. Ze swojej strony robimy wszystko by chronić dane dotyczące Twojego konta, postaci i przedmiotów, ale hasło należy do Ciebie i to Ty musisz o nie zadbać.
 3. Nie używaj kont wspólnie z innymi osobami
  Zdecydowanie odradzamy podawanie komukolwiek hasła do konta. Wspólne używanie kont nie jest zabronione, ale ryzykowne. Odpowiedzialność ciąży na użytkowniku konta.
  Pamiętaj, że w razie problemów za użytkownika konta uznajemy osobę, która ma dostęp do adresu e-mail podanego przy rejestracji. To ta osoba ma 100% władzy nad kontem — może w każdym momencie zmienić hasło i pozbawić innych dostępu do niego.
 4. Sprawdzaj czy nie dzieje się nic podejrzanego
  W Control Panelu możesz sprawdzić zarówno logowania do gry jak i do CP (Account > History). Zaglądaj tam regularnie, a jeśli zobaczysz coś podejrzanego zmień hasło.
 5. Ekipa KDR nigdy nie pyta użytkownika o hasło
  Hasło do konta nie jest nam do niczego potrzebne. Jeśli zachodzi potrzeba potwierdzenia tożsamości właściciela konta, używamy do tego adresu e-mail podawanego przy rejestracji, nigdy hasła — nawet tego używanego w przeszłości.
  Nie prosimy też graczy o przedmioty ani zeny. Jeśli podejrzewasz, że ktoś podszywa się pod członka ekipy serwerów, jak najszybciej nam to zgłoś.
 6. Dbaj o bezpieczeństwo swojego adresu e-mail
  Wszystkie zabezpieczenia są tylko tak dobre jak najsłabszy punkt. Nie zapominaj więc o bezpieczeństwie adresu e-mail.
  Z naszego punktu widzenia, użytkownikiem konta jest osoba, która ma dostęp do adresu e-mail podanego przy rejestracji. Także przypomnienia hasła i nazwy użytkownika wysyłane są e-mailem, dlatego tak ważne jest, by nie miał do niego dostępu nikt poza Tobą.
  Jeśli korzystasz z darmowej skrzynki pocztowej, wybierz taką, która ma wysoki poziom zabezpieczeń, np. GMail.
 7. Nie dawaj nikomu swoich przedmiotów ani zeny
  O ile nie chcesz się ich pozbyć, oczywiście. W grze nie ma możliwości pożyczania sobie przedmiotów. Można je tylko komuś dać, sprzedać lub wymienić. Jeśli komukolwiek dajesz swoje przedmioty, licz się z tym, że mogą do Ciebie nie wrócić, nawet jeśli druga strona zapewnia, że je odda. Jeśli masz wątpliwości, powiedz “nie”.
  Nigdy nie dawaj swoich przedmiotów lub zeny osobom, do których nie masz pełnego zaufania. Pamiętaj, że nawet ludzie, których poznałeś osobiście, mogą Cię oszukać. Nie będziemy mogli Ci w żaden sposób pomóc, jeśli okaże się, że druga strona nie dotrzymuje umowy.
 8. Uważaj na oszustów
  Zaufane osoby dodawaj do listy przyjaciół — dzięki temu zorientujesz się, gdy ktoś będzie się próbował pod nich podszywać.
  Nie ufaj nikomu, kto obiecuje pomoc w łamaniu zasad gry, np. twierdzi, że potrafi kopiować przedmioty. Na pewno próbuje tylko wyłudzić od Ciebie hasło lub przedmioty. Nigdy nie instaluj programów, które rzekomo mają służyć do tego typu celów — w najlepszym wypadku będzie to wirus, w najgorszym keylogger, dzięki któremu oszust pozna hasło do Twojego konta, i to nie tylko na KDR.
 9. Nie wymieniaj przedmiotów, postaci ani kont za pieniądze
  Po pierwsze, to niezgodne z zasadami i Twoje konto może zostać zablokowane nawet jeśli była to tylko próba lub propozycja wymiany, która nie doszła do skutku.
  Po drugie, najprawdopodobniej stracisz tylko pieniądze, nie dostając nic w zamian.
 10. Bądź ostrożny używając innych komputerów
  Pamiętaj, że nie wiesz co właściciel komputera na nim zainstalował, ani czy zadbał dobrze o jego bezpieczeństwo. Nawet jeśli nie ma złych zamiarów, to może nieświadomie narazić Cię na niebezpieczeństwo.

1 komentarz do “Zasady bezpieczeństwa”


Napisz komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Forum

Najnowsze odpowiedzi

Facebook

Archiwa