Wycieczka do Budapesztu

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe

Post by relatedRelated post

Skoki tandemowe stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. A wszystko za sprawą ich dostępności. Wiele jest dzisiaj firm, które zajmują się ich organizacją. Warto więc wiedzieć, na czym dokładnie polegają i jak wyglądają.

Skoki tandemowe, jak sama nazwa wskazuje, są to skoki, które odbywają się w tandemie. Pierwszą osobą jest pilot, a drugą jego pasażer. Ten pierwszy wyposażony jest w specjalny spadochron przystosowany do tego właśnie typu skoków i to on jest odpowiedzialny za wykonanie wszystkich czynności związanych z obsługą spadochronu. Jeśli chodzi o pasażera, też ubiera się w specjalną uprząż, która służy do połączenia go z pilotem.
Jak przygotowujemy się do takiego skoku? Chociaż to pilot wykonuje wszystkie czynności, pasażer musi przejść przed skokiem krótkie szkolenie. Jest ono ważne ze względów zachowania warunków bezpieczeństwa w powietrzu. Poza tym pasażer ćwiczy sytuacje, które w górze go spotkają, dzięki czemu już podczas lotu nie panikuje, bo wie, że wszystko jest tak, jak być powinno.

About