Wycieczka do Budapesztu

Skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe

Post by relatedRelated post

Osoby, które marzą o podniebnych szaleństwach i mają ukończone 16 lat mogą zrealizować swoje marzenia zapisując się na kurs skoczków spadochronowych.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz egzaminu. Część teoretyczna to około sześć godzin wykładów, podczas których uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami z prawa lotniczego, poznają budowę spadochronu i zasadę jego działania, uczą się rozwiązywania ewentualnych problemów w powietrzu a także zapoznają się z procedurami awaryjnymi.
Część praktyczna to skoki spadochronowe z wysokości 4 tysięcy metrów. Pierwsze skoki uczestnicy szkolenia wykonują w towarzystwie dwóch instruktorów, następne już tylko w obecności jednego instruktora. Zwykle część praktyczna składa się z około sześciu lub siedmiu skoków. Kurs kończy skok egzaminacyjny, podczas, którego kursant musi wykonać samodzielny skok z wysokości 4000 metrów, podczas, którego musi kontrolować sylwetkę przez cały czas trwania skoku, wykonać kontrolowane obroty w obie strony, samodzielnie otworzyć spadochron na zadanej wysokości i wylądować w wyznaczonym obszarze lotniska.
Koszt kurs wraz z ubezpieczeniem wynosi około 4500 złotych.

About