Wycieczka do Budapesztu

Sardynia ? Szmaragdowe Wybrzeże

Sardynia ? Szmaragdowe Wybrzeże

Post by relatedRelated post

Ogólny obraz wyspy położonej na Morzu Śródziemnym to: drobniutki piasek na plażach, głęboki błękit zarówno wody jak i nieba, gdzieniegdzie siwe i czerwone skały, wśród których rozmieściły się malownicze miejscowości z niewysokimi budynkami zbudowanymi z kamienia, a w zacisznych zatokach las masztów jachtów (na wynajęcie tych najbardziej luksusowych, mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi ludzie gdyż taka przyjemność kosztuje od miliona dolarów w górę).
Większość ?zwykłych? zwiedzających zwykle zatrzymuje się w Olbii gdyż jest tu stosunkowo tanio w porównaniu do położonego na północy Cervo. Cervo wprost zachwyca swoim wybitnie malowniczym położeniem. I to jest jedyna rzecz, która jest tu darmowa ? reszta jest niedostępna ze względu na ceny dla przeciętnego turysty. W Porto Cevro kościół Stella Maris szczyci się posiadaniem obrazu namalowanego przez samego El Greco ? Matkę Boską Boleściwą. Sam kościół jest też bardzo ciekawą budowlą umiejscowioną przy marinie.
Przebywając na północy wyspy warto pokusić się o odwiedzenie Palau. Są tu niezwykłe formacje skalne na kamienistych plażach i stąd można promem dostać się Maddalenę ? archipelag, na którym jest park narodowy?

About