Wycieczka do Budapesztu

Odzież i plecaki turystyczne

Odzież i plecaki turystyczne

Post by relatedRelated post

Zbliżająca się powolnymi krokami wiosna to okres w którym powinniśmy zadbać o ciepło naszego ciała. Dla aktywnych na zewnątrz osób, uprawiających turystykę górską ważnym jest aby pozostać ciepłym i zabezpieczonym przed opadami atmosferycznymi. Zakup odpowiedniej kurtki, spodni i butów to wymóg dla turystów traktujących sprawę poważnie. Czym się kierować przy wyborze odzieży trekkingowej? Jakiego producenta wybrać? anonserek – anonse

Pierwszą propozycją są kurtki North Face. Kurtki trekkingowe tego producenta tworzone są z wyjątkową precyzją. W zależności od modelu kurtki, kurtki dostarczają ochronę przed przemoknięciem, zapewniają oddychalność dla ciała i materiału. Kurtki takie nie gromadzą wilgoci dzięki specjalnym membranom. Membrany w zależności od typu i technologii w jakiej zostały wykonane oferują wodoodporność na bardzo wysokich poziomach, sięgających 40000mm słupa wody (oznaczenie stosowane w specyfikacjach producentów). Producent The North Face dostarcza swoim klientom najlepszych rozwiązań na rynku. Ceny kurtek trekkingowych North Face wahają się od 500 złotych do około 1000 złotych. Cena tak na prawdę nie gra roli kiedy zależy nam na zakupie trwałego produktu na kilka, kilkanaście lat.

Następnym produktem są spodnie trekkingowe. Spodnie powinny łączyć w sobie funkcje spodni klasycznych z funkcjami spodni technicznych. Powinny też posiadać membrany wodoszczelne a zarazem oddychające. Spodnie takie nadają się na każdą porę roku, możemy ich użyć bez problemu w zimie w połączeniu z bielizną termoaktywną, czy też w cieplejszym okresie. Spodnie mogą posiadać otwory wentylacyjne, kieszenie boczne i zaczepy na akcesoria turystyczne.

Pisząc o powyższych elementach ubioru warto też wspomnieć o plecakach turystycznych. Plecaki turystyczne powinny zapewniać przede wszystkim komfort. W plecakach o dużej pojemności powinniśmy zwracać uwagę na użyte ramy, nieprzemakalność, ilość kieszeni oraz wentylację części przylegającej do pleców. Producenci produkujący plecaki turystyczne to m.in. Alpinus i Campus.

About