Wycieczka do Budapesztu

Odkryj najciekawsze zabytki stolicy Bawarii!

Odkryj najciekawsze zabytki stolicy Bawarii!

Post by relatedRelated post

Odkryj najciekawsze zabytki stolicy Bawarii!

Monachium obfituje w zabytki. Począwszy od wspaniałego pałacu, przez wiele zachwycających kościołów, aż po miejski ratusz. Dla pewnej części odwiedzających niewątpliwą atrakcją będzie również mieszcząca się w miejskim parku plaża naturystów.

Czy myślałeś kiedyś o urlopie w malowniczej Bawarii? Jeśli tak, powinieneś jak najszybciej sprawdzić najbliższe loty do Monachium i na własne oczy przekonać się, jak malownicze jest południe Niemiec. W swojej ofercie bawarska stolica ma do zaoferowania wiele interesujących zabytków pornosy.

Najwspanialszym pałacem miasta jest Rezydencja, będąca dawną siedzibą rodu Wittelsbachów władających w przeszłości Bawarią. Wybudowany w XVI wieku kompleks skupiony jest wokół dziecięciu dziedzińców, stanowiąc swoisty przegląd stylów architektonicznych. Obok budynków barokowych można odnaleźć zarówno renesansowe, jak i klasycystyczne. Pałac został poważnie rozbudowany w XVII wieku, kiedy to dobudowano fragment w stylu rokokowym. Obecnie Rezydencja pełni rolę muzeum, a każde z jego 130 pomieszczeń zachwyca bogatymi zdobieniami, ilustrującymi wydarzenia związane z mieszkającym tu niegdyś rodem.

Każdy przyjeżdżający do Monachium powinien konieczne udać się na Plac Mariacki. Plac wytyczony został przez Henryka Lwa. W XVII wieku postawiono na nim kolumnę zwieńczoną złotym posągiem świętej Marii w podziękowaniu za ocalenie miasta przed zarazą. Jednymi z najciekawszych zdobień znajdujących się na Placu Mariackim są cztery cherubiny symbolizujące cztery klęski (głód, wojnę, zarazę i… herezję!). Na placu znajduje się również neogotycki Nowy Ratusz, w którym swoją siedzibę ma główne Centrum Informacji Turystycznej miasta. Zachwycają detale frontowej fasady budynku. Wykonane zostały z niezwykłą precyzją na przełomie XIX i XX wieku.

Koniecznie musisz także odwiedzić Ogród Angielski, położony w sercu miasta. Założony w 1788 roku, przedzielony jest rzeką na część północną, będącą parkiem leśnym oraz południową, stanowiącą typowy park miejski. W parku znajduje się również jedyna na świecie plaża naturystów położona w centrum miasta.

Jednym z najpiękniejszych zabytków architektury sakralnej jakie odnaleźć możemy w Monachium jest Kościół Teatynów. Wybudowany został w XII wieku, a po gruntownej modernizacji na polecenie Wittelsbachów zyskał wygląd, jaki można dziś podziwiać. Stylistycznie należy on do architektury włoskiego baroku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kościołów miasta. W krypcie pod świątynią pochowanych zostało wielu członków rodu Wittelsbachów wraz ze współmałżonkami. Ostatni pochówek w tym miejscu odbył się w 1955 roku, gdy złożono do grobu ciało Ruperta Bawarskiego – dziedzicznego księcia Bawarii.

About