Wycieczka do Budapesztu

Elżbieta Chwalibóg sędzia kynologiczny

Elżbieta Chwalibóg sędzia kynologiczny

Post by relatedRelated post

chwalibogUkończyłam Wydział Filologii na Uniwersytecie Warszawskim. W Związku Kynologicznym zaczęłam działać od roku 1965. Początkowo hodowałam szorstkowłose foksteriery, potem z mężem Tadeuszem Chwalibogiem foksteriery krótkowłose, welshe i westie oraz wyżły niemieckie, pod przydomkiem „Z Jabłonowa”. Wystawiałam moje psy w różnych krajach Europy. Urodziło się u nas ponad 30 championów i 11 międzynarodowych championów, mojej ulubionej rasy – foksterierów krótkowłosych.

W roku 1969 zaczęłam sędziować teriery. Dzisiaj sędziuję wszystkie rasy. Jestem autorką książek „Teriery”, „Beagle”, „Teriery ze Szkocji” i innych drobnych opracowań. Piszę do dziś do rożnych pism kynologicznych w kraju i za granicą.

Andrzej Szutkiewicz (POL) A.SzutkiewiczMoje zamiłowania kynologiczne ujawniły się jeszcze w trakcie studiów i zaowocowały zakupem pierwszego psa rasy Dog Niemiecki, suki EFNA Błękitna Radunia, założycielki mojej hodowli “Amigo Perro”. Dogi Niemieckie, błękitne i czarne, hoduję już od 35 lat, to 7 pokoleń z moim przydomkiem, wśród których są Championów różnych krajów. Psy z mojej hodowli “Amigo Perro” mieszkają w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA. Od niedawna drugą moją rasą są Samoyedy, które urzekły mnie kilka lat temu. Sędzią kynologicznym jestem od roku 1999 i jak do tej pory sędziowałem nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach ( Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Rosja, Mołdawia, Słowacja, Czechy, Bułgaria, Węgry, Słowenia, Szwajcaria, Hiszpania) na wystawach rangi Międzynarodowej, Krajowej, Klubowej i Specjalistycznej.

Maria Zasada (POL)
zasadaWychowałam się w domu, w którym zwierzęta żyły z nami na prawach domowników. Oczywistym zatem było dla mnie, że obok mnie zawsze był i jest pies-przyjaciel. Jednak amatorski kontakt z psami mi nie wystarczał. Poszerzałam swoją wiedzę kynologiczną, co zaowocowało nabyciem uprawnień do sędziowania psów. Oceniam psy z ośmiu grup FCI ( III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X)., oraz Konkurs Młody Prezenter. W przeszłości hodowane rasy to jamnik długowłosy standardowy, basenji. Obecnie chihuahua krótkowłosa.

About