Wycieczka do Budapesztu

Egina ? Grecja

Egina ? Grecja

Post by relatedRelated post

Egina to grecka wyspa, która z pozoru nie ma wygładu wielkiego kurortu, ale ma specyficzny urok, który przejawia się w ciekawych krajobrazach, pięknych plażach i spokoju codziennego życia.
Na Eginie jest jeszcze jedno, oprócz tych turystycznych walorów, bogactwo ? pistacjowe gaje. Na wyspie produkuje się ich największą ilość w całej Grecji, jeśli nie w całej Europie. Przybyły tutaj na początku dwudziestego wieku, gdy zostały zniszczone winnice przez plagę filoksery i opanowały każdy wolny skrawek tej ziemi. Plantacje przechodzą z pokolenia na pokolenie i w wyniku, czego w dalszym ciągu są w rękach tutejszych mieszkańców.
Na wyspie jest kilka prawdziwych perełek architektury starożytnej i średniowiecznej (świątynia Afai, świątynia Apollina, a także duże bizantyjskie miasto, po którym zostało 38 kościołów) to jednak największą atrakcją pozostają nie tak przecież stare pistacjowe gaje.
Na tę piękną grecką wyspę dobrze jest się wybrać późną wiosną lub jesienią, gdy nie ma jeszcze zbyt wielkiego tłoku (bardzo lubią tutaj wypoczywać mieszkańcy Aten).

About