Wycieczka do Budapesztu

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy

Post by relatedRelated post

Jak zakochać się w Warszawie? To proste, wystarczy ją odwiedzić. Piękne miasto nad Wisłą urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem oraz licznymi zabytkami. To propozycja dla osób w każdym wieku, każdej płci i każdej narodowości – o czym zresztą świadczą statystyki. Co roku Stolicę Polski odwiedzają miliony turystów z całego świata.
Jakie są największa atrakcje turystyczne Warszawy? Ciężko jest wskazać tylko kilka z nich, jednak bez wątpienia znajduje się kilka punktów obowiązkowych na mapie każdego podróżnika. Nie da się poznać Warszawy bez wizyty w jej sercu – na Starym Mieście. Wąskimi uliczkami można tu spacerować całymi godzinami, czerpiąc radość z obserwacji wyjątkowej architektury. Oczywiście będąc tu nie można zapomnieć o odwiedzeniu Zamku Królewskiego czy Barbakanu.
W pobliżu mieści się również piękny i zabytkowy kompleks uniwersytecki. Warto tu przybyć, a następnie przysiąść w jednej z okolicznych knajpek, gdzie będziemy mogli napić się czegoś ciepłego bądź zimnego – w zależności od pory roku.
Jadąc nieco dalej od centrum miasta, koniecznie odwiedzić trzeba pałac w Wilanowie czy przespacerować się jedną z najpiękniejszych warszawskich ulic – Chełmską. Warszawa to też szereg znakomitych muzeów, z najnowszymi, ale już najpopularniejszymi z nich na czele. Muzeum Pragi oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zachwycają i urzekają turystów.

About