Wycieczka do Budapesztu

Aleksander Skrzyński sędzia kynologiczny

Aleksander Skrzyński sędzia kynologiczny

Post by relatedRelated post

Krystyna Opara (POL)
OLYMPUS DIGITAL CAMERASędzia wszystkich ras. Hodowla „Liwang”, obecnie skupiająca się na jednej rasie – basenji, wcześniej hodowane rasy: pekińczyk, welsh corgi pembroke, cairn terrier, chihuahua krótkowłosy.

Barbka Novak (SLO) porady – anonserek
bnovakPo latach zajmowania się różnymi rasami we wczesnych latach 80.pojawiły się w moim życiu dwa psy czystej rasy: kuvasz węgierski Elza i cirneco dell’Etna Seta. Już dwa lata później została zarejestrowana hodowla “Seta del Oro”. Nie była to duża hodowla, ale cirneco, które pochodziły z naszych miotów, zapoczątkowały wiele hodowli w kilku krajach europejskich oraz w USA. Na początku nowego tysiąclecia w moim życiu pojawiły się border collies. Ten perfekcyjny pies został ze mną do tej pory, gdyż jest on idealnym połączeniem między cirnecoa a kuvaszem. Psy z hodowli “Seta del Oro” zgarnęly 6 tytułów mistrzów świata, 3 tytuły młodzieżowych mistrzów świata, 8 championów Europy, 2 młodzieżowe championy Europy i 2 tytuły mistrzów Europy weteranów oraz 1 światowego zwycięzce weteranów. Ponad 60 różnych tytułów mistrzowskich należy do psów z hodowli “Seta del Oro”, z tego ponad 10 międzynarodowych championów. Jestem bardzo dumna, że border collie z hodowli “Seta del Oro” został zakwalifikowany do wystawy Cruft jako pierwszy border collie ze słoweńskiej hodowli. Należy do nas również najlepszy wynik Słowenii w światowych zawodach typu agility. Nie tylko tytuły, ale także mistrzostwo coursingu i agility należą do “Seta del Oro”, ponadto kilka psów pozytywnie zdało HWT. W ostatnich latach pasja do wystaw została zastąpiona pasją do pracy z border collie.
Jestem sędzią międzynarodowym od 1993 roku. Jestem sędzią międzynarodowym dla grup I, IV, V i X a także oceniam junior handlerów. Byłam przewodniczącą zespołu sędziów oceniających Junior Handling pod auspicjami Słoweńskiego Związku Kynologicznego i przewodniczącą komitetu ds. hodowli owczarka belgijskiego. Dziś jestem członkiem komitetu ds. hodowli owczarków w Słowenii (wykluczone są owczarki niemieckie) oraz przewodniczącą komitetu ds. hodowli owczarka staroangielskiego. Przez wiele lat byłam przewodniczącą a następnie wiceprzewodniczącą klubu “Fido Hrušica” i członkiem wielu słoweńskich jak i lokalnych klubów hodowlanych. Jestem także członkiem brytyjskiego klubu border collie w Wielkiej Brytanii. Przez 8 lat byłam członkiem zespółu redaktorów słoweńskiego magazynu kynologicznego – Kinolog. Napisałam wiele artykułów na temat psów, szczególnie na temat Cirneco dell’Etna, które były publikowane w Słowenii i zagranicą. Sędziowałam w całej Europie na wielu specjalnych wystawach, także wystawach hodowlanych i podczas Euro i World Dog Shows.
Uzyskałam stopień licencjata ekonomii i prawa, pracowałam na stanowisku managera w dziale HR w Knauf Insulation Slovenija, która to jest członkiem grupy Knauf Insulation, jednej z największych firm zajmujących się produkcją materiałów izolacyjnych. Wraz z moim mężem Sašo, także sędzią wystawowym i podczas zawodów agility, i naszymi 5 psami mieszkamy w Kranj.

Leszek Siejkowski (POL)

Petr Řehánek (Republika Czeska):
rehanek
Pochodzę z Czech, mieszkam niedaleko Ostrawy. Już jako nastolatek interesowałem się kynologią. Przez kilka lat pasjonowałem się trenowaniem psów. Przez 30 lat hodowałem boksery, a moja żona maltańczyki. W tej chwili posiadamy jednego beagle i jednego cavalier king charles spaniela.
Pracowałem dla wielu klubów, gdzie pełniłem różne funkcje. Jestem sędzią wszystkich ras psów. Jako że uwielbiam podróżować, łącze pasję z moim hobby. Sędziowałem m.in. w takich krajach jak: Czechy, Australia, Gruzja, Słowacja, Niemcy, Belgia, Holandia, Chorwacja, Słowenia, Serbia, Kirgistan, Kazachstan, Malta, Izrael, Ukraina, Rosja, Polska, Austria, Hiszpania, Brazylia, Chiny, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Mołdawia, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Norwegia czy Finlandia.
Komunikuje się w kilku językach: czeskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim.

About