Wycieczka do Budapesztu

5 ciekawostek o Zurychu, które musisz poznać

5 ciekawostek o Zurychu, które musisz poznać

Post by relatedRelated post

5 ciekawostek o Zurychu, które musisz poznać.

Chociaż sprawia wrażenie sennego i nieco nudnawego centrum biznesowego Europy, w którym życie toczy się od otwarcia do zamknięcia banków, Zurych oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. To prawdziwe miasto relaksu, gdzie eleganccy biznesmeni po godzinach swojej pracy zdejmują garnitury i udają się na jedno z kąpielisk nad rzeką, a także do centrum sztuki nowoczesnej.

Dlatego też turyści z niesłabnącą frekwencją przybywają tu corocznie, przekonując się o tym na własnej skórze. Loty do Zurychu z różnych miast Europy oferuje bowiem wiele linii lotniczych i nie ma najmniejszych problemów z dotarciem do miasta. Co w takim razie warto zobaczyć?

Jeżeli chcesz znaleźć potwierdzenie stereotypu o bogactwie Zurychu, koniecznie wybierz się na ulicę Bahnhofstrasse. Ten ekskluzywny deptak znany jest z licznych butików, oferujących różnego rodzaju produkty w przyprawiających o ból głowy cenach. To właśnie tu znajdziesz najlepsze szwajcarskie zegarki, biżuterię, dzieła sztuki i antyki. Bogactwo znajduje się także pod ulicą, chociaż do niego nie ma dostępu praktycznie nikt. W kanałach pod Bahnhofstrasse znajdują się podobno gigantyczne skarbce.

Z pewnością warto udać się do Kunsthaus Zurych. Otwarte w 1910 roku jest jednym z najważniejszych muzeów nie tylko Szwajcarii, ale także Europy. Jego eksponatami są przede wszystkim liczne dzieła sztuki zbierane od średniowiecza do współczesności. To tutaj znajdują się obrazy Picassa, Muncha, Chagalla czy Matisse’a. Corocznie organizowane są tu także wernisaże, które mają za zadanie promować współczesnych artystów.

Miejscem, które zdecydowanie przyciąga jest także Muzeum Sztuki. Co tu znajdziesz? Niezwykle cenne rzeźby Rodina, a także płótna Van Gogha czy Moneta. Nie brakuje tutaj także dzieł dadaistów, którzy swoją sztukę zaczęli tworzyć właśnie w Zurychu. Główną atrakcją muzeum jest jednak kolekcja rzeźb i obrazów surrealisty Alberta Giacomettiego.

Jeśli masz ochotę na odrobinę prawdziwej, szwajcarskiej słodyczy z pewnością zainteresuje Cię Fabryka Czekolady Lindt & Sprüngli. Możesz tutaj skosztować najlepszych szwajcarskich wyrobów czekoladowych, poznać historię jej produkcji oraz dowiedzieć się, jakie są tajniki powstawania tego przysmaku.

Jeśli Zurych, to też na pewno znane na całym świecie szwajcarskie zegarki. Odwiedź Muzeum Zegarów Beyera, a dowiesz się, jak na przestrzeni wieków rozwijały się te najlepsze. Muzeum bowiem w swoich zbiorach posiada zegarki tworzone od średniowiecza aż do współczesności. Ekspozycja jest niezwykle ciekawa.

About