Nowy Fashion System

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przygotowaliśmy nowy Fashion System.

Tak było to do tej pory na nKDR i DKDR, również na rKDR będą czapki typu Fashion. Tym razem jednak system daje dużo więcej możliwości. Przede wszystkim nie będzie konieczności (ani możliwości) łączenia czapek, a jako fashion będzie mogła służyć każda czapka.

Szczegółowo cały system wygląda następująco:

 • przedmioty typu fashion zakładane są na 3 sloty w zakładce Costume Equipment
 • przedmioty z zakładki Costume mają pierwszeństwo przed normalnymi jeśli chodzi o wygląd, tj. zasłaniają normalny sprzęt ubrany “pod” nimi
 • dostępnę będą 2 rodzaje przedmiotów typu fashion:
  • zwykłe czapki zamienione w fashiony u NPC (payon 182,151)
  • specjalne fashion items, które będzie można od razu użyć jako Costume Equipment (w późniejszym okresie)

Zmienienie zwykłej czapki w Fashion Item u NPC (payon 182,151) powoduje następujące zmiany:

 • czapka przestaje mieć jakiekolwiek działanie (nie daje bonusów ani DEFa)
 • ulepszenie (refine) jest zachowywane, ale nie daje DEFa
 • czapka nie liczy się jako ubrana, jeśli jest wymagana do zestawu (combo)
 • karta/enchant pozostaje na swoim miejscu, ale nie daje bonusów
 • włożona karta również nie liczy się do zestawu (combo)
 • ewentualny pusty slot pozostaje, ale nie można do niego włożyć karty
 • czapkę można założyć tylko na odpowiedni slot zakładki Costume Equipment
 • nie zmieniają się: waga, wymagany poziom, wymagana klasa
 • czapka dostaje dopisek [Fashion]’s
 • czapki nie można sprzedać ani przenieść na inne konto (account bound)
W Fashion Item można zamienić każdą czapkę (w tym oczywiście inne headgeary na mid i low). Zamiana 1 przedmiotu wymaga 1 Fashion Coupon.

Ale to nie wszystko: proces zamiany w Fashion Item jest całkowicie odwracalny. Ten sam NPC zamieni fashiona z powrotem w całkowicie normalną czapkę, dokładnie taką jaka była (z działaniem, kartami, refine, i znów można ją będzie sprzedać). Zamiana taka wymaga 1 Unfashion Coupon.

Headgeary, które są nagrodami za dotacje nie wymagają Fashion Coupon. NPC zamieni je w Fashion Item bez kuponu.

Do nagród za dotacje dodane zostały także nowe czapki. Z ich wyglądem i działaniem można zapoznać się w Control Panelu:

12 komentarzy do “Nowy Fashion System”


 • MariuszOstanek

  A można liczyć że podobny system będzie na Dark KDR ??

 • moze jakis event – w nagrode fashiony – taj zeby na serwer poszlo z 5(za darmo)??

  albo jakas loteria?

 • Macie renewal i 3 klasy za free i jeszcze się czepiacie?!

 • 500 CP za kupon jednorazowego użytku to przesada również moim zdaniem. Zamiast tego kupony szłoby zdobywać inną drogą, np. tak jak na jednym z zagranicznych serwerów można by zrobić stały event który polegałby na zdobywaniu 1 BP (Bonus Point)za każdą godzinę aktywnej gry, takie BP można by wymieniać na jakieś usable nagrody, gdzie najdroższe byłyby np. te kupony na zmianę. i odmianę fashiona.

 • A ja stwierdzam że Ola ma racje coś czuje że przyszłość tego serwera zakończy działanie typu “Pay For Play”

 • Jestem totalnie zniesmaczona faktem, iż JAK ZWYKLE ostatnio, nowy feature będzie za pieniądze. Powoli jest to męczące… Bo ja rozumiem jakby nie było pieniędzy na serwer, albo było ich mało. Ale nie, biorąc pod uwagę to co mówią ludzie o swoich donate to kasy starczy na dobre kilka miesięcy. A zbierać się będzie sama. Przecież każdy czasem kupi Power Packa (który był reklamowany, starym jak świat marketingowym chwytem), gumy, manuale i inne cuda. Szczerze mówiąc mam trochę dość płacenia w ciemno… Może byś Gepardzie wrócił do starej metody jawnego spisywania dotacji? Uruchomiłeś tak piękny system usprawniający przekazywanie punktów, ale spisu, ile kasy jest na “koncie” jakoś niezbyt. Dla mnie to wszystko jest po prostu dziwne… Tak, tak masz wiele ważniejszych spraw, z drugiej strony co to za problem po przyznaniu punktów wpisać kwotę (dwie cyfry) gdzieś na stronie? Albo nawet na forum.
  Wracając do płacenia za te śmieszne kuponiki… Mam nadzieje, że dodasz chociaż kilka fashionów, które będzie można zakupić poza dotacjami? Nie musisz dodawać specjalistycznych questów, czapek w RO jest tyle, że naprawdę niektóre mogą być osiągalne za pomocą: przynieś “x” “ygreków”. O trudniejszych i fajniejszych questach nie wspomnę.

  • wiedziałem, że ktoś się w końcu zdenerwuje 🙂 i jest do tego pełne prawo, bo wygląda na to, że dużo więcej myśli się i pracuje nad tym co by tu zrobić z dotacjami, niż wprowadzić coś poza nimi. jak za dote to bardzo dużo da się przepchnąć (vide stwórz swój item), a propozycje, które mnożą się na forum muszą być przeciskane przez tę niewydajną machinę biurokratyczną

  • Ustosunkuję się do wszystkiego po kolei:
   1. Nieprawdą jest, że wszystkie nowe ficzersy są za dotacje. Wszystkie oficjalne updaty (w tym Renewal i 3rd joby) są dostępne dla wszystkich. Z customowych rzeczy część jest za dotacje, a część za free. Żeby daleko nie szukać: na rKDR został dodany bonus do expa za aktywne expienie (do +50%) – całkowicie za free i dla każdego. Można mieć więc taki sam bonus jak osoby korzystające z PowerPacka, a jedyne co jest wymagane to aktywna gra. Jak dla mnie całkiem fair.
   2. Określenie “płacę w ciemno” jest nie na miejscu. Na stronie jest napisane na co są przeznaczane dotacje: na pokrycie kosztów prowadzenia i utrzymania serwera. Jeśli komuś to nie wystarcza to naprawdę naprawdę nie ma żadnego obowiązku dotowania serwera. Ale jeśli dotujesz to robisz to na takich warunkach jakie są przez nas określone. Osoby wspierające serwer mają swoje przywileje — dostają punkty, które mogą wymienić na przedmioty — ale nie należy do nich domaganie się szczegółowych wyjaśnień na co konkretnie wydana została każda wpłacona przez nich złotówka.
   3. Na nKDR i DKDR nie było fashionów innych niż z dotacji i jakoś to nikomu nie przeszkadzało. Nadal można mieć dowolny wygląd bez korzystania z systemu fashionów. Fashiony są dla tych, którzy chcą mieć ten sam wygląd cały czas i jednocześnie możliwość używania/switchowania normalnych headgearów.
   4. Na razie nie planuję dodatkowych questów na czapki (fashiony czy też nie). Jest zbyt dużo do zrobienia innych rzeczy. Ale tak jak pozostałe nagrody za dotacje, wcale nie trzeba osobiście wpłacić na serwer, żeby móc z nich korzystać. Można wymienić się z kimś innym za przedmioty/zeny.

   Przy okazji chciałbym zauważyć, że nowy system wymaga mniej punktów z dotacji niż poprzedni, ponieważ fashionów nie trzeba łączyć z czapkami na stałe. Można więc mieć jednego fashiona, a normalne czapki switchować.

 • Ficzer fajny ale IMO fashion coupon powinien być dostępny w jakiś sposób bez dotacji.

 • Ciekawy dodatek, którym sam byłbym zainteresowany. Sęk tkwi w tym czy ta opcja będzie dostępna również dla uniwersum nKDR.

  btw – co z harmony shield dla nKDR :f ?

 • Super super. Nowy system bardzo mi się podoba ;> Szkoda tylko, że za Fashion Coupon trzeba płacić. Ale cóż, by się lansować trzeba smarować 😉
  No i Unfashion Coupon na duży plus.

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Forum

Najnowsze odpowiedzi

Facebook

Archiwa