Update 21/07/2011

Nowe nagrody za dotacje

Dodane zostały nowe nagrody za dotacje, które zastąpią przedmioty Limited Edition z poprzedniego miesiąca.
Limited Edition
W tym miesiącu jako nowe przedmioty Limited Edition wybraliśmy: Decorative Geographer [0], Deviling Hat [1] i Soul Ring [0].
Decorative Geographer [0] (1500 CP)   
Decorative Geographer 
nKDR & DKDR: 21/07/2011 ~ 15/08/2011  A special decoration geographer designed to rest nicely on your head. INT + 1 Add 5% chance of auto casting Level 1 Heal on the user when the user receives Physical Melee Damage. Impossible to refine this item. Class: Headgear Equipped on: Upper Defense: 1 Weight: 50 Required Level: 30 Applicable Job: Every Job
 
 
 
Deviling Hat [1] (1500 CP)   
Deviling Hat 
nKDR & DKDR: 21/07/2011 ~ 15/08/2011  A hat made to resemble a little dead deviling which has charming side-spreaded eyes. STR + 1 Increases damage received from Angel monster attacks by 20%. [Refine Rate 6~10] Increases CRIT + 1 by Refine Rate. Class: Headgear Equipped on: Upper Defense: 1 Weight: 35 Required Level: 20 Applicable Job: Every Job
 
 
 
 
Soul Ring [0] (1500 CP)   
Soul Ring 
nKDR & DKDR: 21/07/2011 ~ 15/08/2011  A halo and a pair of wings that are floating above a head. The item makes the wearer to look like a spirit that is walking on the earth. MDEF + 2 Add a 1% chance of auto casting Level 1 Assumptio on the user when the user receives Physical Damage. Class: Headgear Equipped on: Upper Defense: 2 Weight: 30 Required Level: 20 Applicable Job: Every Job Except Novice
 
 
 
 

Fashion Items
Dodane zostały nowe Fashion Items:
Coppola   
Coppola 
Marco’s favorite hat. Andrea has written the words “His memories to you …” on the inside of the hat.  Equipped on: Upper
 
 
 
 
Dokebi’s Wig   
Dokebi's Wig 
A fluffy afro style wig which is something teenagers go crazy for. Once you wear it, you might want to dance.  Equipped on: Upper & Middle
 
 
 
 

Upgrade PowerPack’a
Bonus do doświadczenia i dropu dla użytkowników PowerPacka został zwiększony z 10% do 50%. Ulepszenie obejmuje także PowerPacki włączone przed dzisiejszą aktualizacją.

33 komentarze do “Update 21/07/2011”


 • “Cudowne rozwiązanie, szczególnie w PT na instancji. Jeśli trafi na bragi to pół biedy ale jeśli trafi na Wizz’a/HP/tank’a no… Zaczyna się zabawa c’nie? To już było i się nie sprawdziło. Gepard dobrze napisał – nie ma na to rady, pogódź się z tym.”

  Można to wyłączyć na instancjach, nie widzę problemu 🙂 . Nie chce mi się już powtarzać tego co napisałem, więc skopiuje znowu tutaj:

  Darmowe odnowienie HP i SP oraz opcjonalnie buffy mają wkurzać? Myślę, że to raczej miły dodatek. Do tego nie musi się pojawiać jakoś hiper często.

  • Instancje to tylko przykład, jeden z wielu. W jakimkolwiek pt by to bolało, o instancjach wspomniałem, bo to z kolei po protu wiązało by się z wipe’em PT po prostu. Faworyzowało by to granie solo, wtedy fakt, odnowienie hp/sp i buff byłby wyjątkowo miłe. Jednak na ten temat nie ma co dyskutować, bo na pewno tego nie będzie 🙂

  • HP/SP i buffy to naprawdę tylko dodatek, który każdy poza mocno casualowym albo początkującym graczem sobie zastąpi itemkami/supportem/MC. Raczej znikomy bonus.

   A spokojnej gry bez przeszkadzających antybotów nic nie zastąpi.

   • Okej, okej. Rozumiem. Muszę pogodzić się z faktem, że będę natrafiał na mapach na graczy, którzy zbierają itemki bez spędzania czasu przy komputerze.

    • Jak dla mnie wizję, którą obecnie kreuje Gepard można porównać do sytuacji, gdy Policja przestaje łapać przestępców bo i tak ma świadomość, że nigdy nie uda im się złapać wszystkich… Nie jest to zbytnie przejaskrawienie przykładu, ponieważ używanie wymienionych wcześniej programów i rozwiązań to zwyczajne oszustwa będące formą wirtualnego przestępstwa na skalę realiów kdr.
     Dum. Nie ma systemu idealnego, ale zupełne bezprawie to nie rozwiązanie.

     @Sir_Skraaj
     “Postawcie NPC ze Stem i Witched Starsand – klikacze na Leskach i Bathory znikną”

     Niestety Twój lifko-bot Wiercik z goatów nie zniknie :/

     • Twoja analogia jest o tyle nietrafiona, że nie jestem kdrową “policją”. Raczej premierem. Premier też się nie ugania za przestępcami.
      O przyjęciu dodatkowych osób do ekipy nawet mi nie pisz… Nawet jeśli nie narobią szkód to na pewno nie będą robić tego co trzeba tak jak trzeba. Najlepiej będzie dać ograniczone możliwości reagowania w takich sytuacjach samym graczom. Popracuję nad tym jak już się uporam z uruchomieniem rKDR.

      • Premier jako rządzący odpowiada również za skuteczne egzekwowanie przepisów w swoim kraju. Z góry przekreślając jakąkolwiek bardziej lub mniej umiejętną pomoc dochodzimy do użycia dobrze znanego przysłowia “Ten się nie myli kto nic nie robi”. Rzeczywiście jest to obecnie dość modny chwyt polityczny, ale na KDR wyborów nie ma i raczej warto zadbać o uczciwość na serwerze nawet kosztem niepopularnych działań.

       ———————
       (Btw – ogólne istnienie i te całe upgrady PowerPacków to rzecz konieczna i niezmienna czy powinienem już zacząć zbierać podpisy do ustawy graczowatelskiej?)

       • Nie wiem ile jeszcze razy mam pisać, że takie czy inne nagrody za dotacje to w dzisiejszych czasach norma i zarazem konieczność. Może Ci się to nie podobać, ale to nie zmieni rzeczywistości.

 • “Taki „anty-bot” przeszkadza i denerwuje. Moim zdaniem bardziej niż alchemicy na klikaczu, których w większości przypadków nawet nie widzisz, o ile nie spotkasz przypadkiem jakiegoś na mapie. Automatyczny antybot typu „wpisz cyferki” to realne, regularne utrudnianie gry uczciwym graczom.”

  Darmowe odnowienie HP i SP oraz opcjonalnie buffy mają wkurzać? Myślę, że to raczej miły dodatek. Do tego nie musi się pojawiać jakoś hiper często. Lepsze takie coś niż nic, przynajmniej moim zdaniem, no ale zrobisz jak uważasz 😛 .

 • Odnośnie Coppoli to z tego co pamiętam w Fashion Items jak i w headgears dostępnych do pomalowania miały być pomijane itemy, które były kiedyś do zdobycia w inny sposób ( Coppola była jedną z czapek na Licytacjach GM Julity ).

 • 1 pytanie co z rKdr kiedy powstanie?

  • Nic się nie zmieniło. Termin z poprzedniego newsa jest aktualny.

   • A może podasz jakieś dane na temat serwera lub może odpowiesz na niektóre pytania w wątku na forum pt. Renewal Test.

 • Widzisz Tewam, Gepard wlasnie ci wyjasnil ze tak ‘ryzykowna’ dotacja za slabo sie sprzedaje – wiec skoro juz jest zle i ludzie marudza to trzeba podkrecic zeby przynajmniej pieniedzy wiecej wplynelo ;D

  • Właśnie się zastanawiam czy równie wspaniałe pomysły trafią również do systemu dotacyjnego na rKDR czy jest to jedynie metoda na wypompowywanie kasy ze starych serwerów, które po otwarciu nowego Eldorado wedle najnowszych plotek zostaną zwyczajnie opuszczone przez administracje. Patrząc na ciągłe przekleństwa na mainie, coraz popularniejsze klikacze i homko-boty na lesach, jawne bieganie sniperami z wyciętymi animacjami ataku i wszelkie ‘pro’ modyfikacje grf’ow, postacie na bg stawiane na romedic, których jedyną aktywnością jest miarowe używanie first aid… Ktoś coś z tym próbuje robić?

   • nKDR i DKDR nie zostaną “opuszczone przez administrację”, jednak nie należy się też spodziewać dużej ilości updatów czy nowości. Nowe epizody są dostosowane do nowej mechaniki. Modyfikowanie każdej nowości tylko po to, żeby działała dobrze na serwerze pre-RE jest moim zdaniem bez sensu. Zrobiliśmy to raz przy El Dicastes i wystarczy.
    Nadal jednak na nKDR/DKDR będą się pojawiać updaty wspólne dla wszystkich serwerów, oraz customy i eventy.

    Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie cheaty, to oczywiście można “coś z tym zrobić”. Problemem jest nastawienie sporej ilości osób do np. klikaczy, które albo nie widzą w tym nic złego, albo nie widzą innej możliwości przygotowania się do WoE, albo po prostu się przyzwyczaiły i odebranie tego teraz może je poważnie zniechęcić do gry. Zobacz na reakcje na event “Gniew Odyna”.

    Klikaczy nie da się zablokować w 100% i trzeba się z tym pogodzić. Jedyne co możemy zrobić, to sprawić, by ich używanie nie było opłacalne, a to ZAWSZE uderzy też w graczy, którzy z klikaczy nie korzystają. Homko-boty? Wystarczy zablokować autoloot homunów. Problem w tym, że zrobienie tego na serwerze, który stoi od 2 lat wywoła wielkie oburzenie.

    Problem modyfikacji GRF zostanie rozwiązany wraz ze zmianą shielda na Harmony. A to z kolei nastąpi wraz z otwarciem rKDR.

    • “Problemem jest nastawienie sporej ilości osób do np. klikaczy, które albo nie widzą w tym nic złego, albo nie widzą innej możliwości przygotowania się do WoE, albo po prostu się przyzwyczaiły i odebranie tego teraz może je poważnie zniechęcić do gry.”

     To się uśmiechnąłem. Czyli mam rozumieć, że od teraz (a w zasadzie od kilku miesięcy) używanie klikaczy i auto-TP jest “dozwolone” i każdy może sobie z tego korzystać? Czasami warto też pomyśleć o graczach, których UŻYWANIE takich programów też zniechęca do gry. Zaraz pewnie ktoś wyskoczy, że “jak nie chcesz to nie korzystaj”, okej, ale dlaczego ja mam mieć gorzej, bo używam LEGALNYCH sposobów do dropienia/robienia potów, a inni sobie oglądają TV, a ich homek radośnie sobie skacze po mapie?

     • Teoretycznie są 3 sposoby poradzenia sobie z klikaczami:
      1. zablokować
      2. pilnować, łapać i karać
      3. sprawić, żeby używanie klikaczy nie dawało żadnych sensownych korzyści

      Teoretycznie, bo w rzeczywistości 2 pierwsze opcje są niewykonalne/niemożliwe/nieskuteczne. Zostaje więc tylko opcja 3, która w przypadku afkemików równa się wyłączeniu autoloota homunów. Uważasz, że to dobre rozwiązanie?

     • Pokaż jaki masz kręgosłup moralny i bądź z siebie dumny, że z tego nie korzystasz – satysfakcja powinna Ci wystarczyć i być ogromna! Najzwyczajniej w świecie boli Cię, że ktoś ma a ty nie (replay z fochem po Św. Mikołaju?).

      Zabranie homunom autoloota sprawi, że w części miejscówek nie będzie się go dało sensownie używać, w Geffenii jakoś nie widzę zbierania lootu z Incubus’ów jeśli dookoła mam 15 innych mobów, po prostu nie będę w stanie kliknąć na przedmiot leżący na ziemi, bo zawsze zahaczę o moba. W wąskich korytarzach z mobami to samo. Postawcie NPC ze Stem i Witched Starsand – klikacze na Leskach i Bathory znikną, bo nie będzie się nikomu chciało a i będzie duży ‘zeny sink’ którego tak chciał Gepard.

      • Tak, boli mnie to, że mam to samo co gracz, który nie gra. Cieszę się również, że wspaniale wiesz o tym jak to płakałem po evencie ze Św. Mikołajem. Akurat tutaj jest trochę inaczej, bo to był event – coś jednorazowego, a klikacze są cały czas. Cieszyłem się na wieść, że niektórym udało się dostać Orleankę za wierszyk 😀 .

       Kiedyś na AuriRO był system, gdzie gracza “łapał” anty-bot podczas bicia mobów. Musiałeś w odpowiednim czasie wpisać cyferki z obrazka. Podczas tego sprawdzania byłeś nietykalny przez moby i innych graczy. Jeśli wpisałeś dobrze cyfry – dropiłeś dalej i dodatkowo odnowiło Ci się całe HP i SP. Jeśli źle wpisałeś po którymś tam razie – jail i zbieranie grzybów. Dlaczego nie można by było zastosować takiego systemu? Myślę, że darmowe odnowienie HP i SP podczas dropienie/expa (można też dodać jakieś buffki) nie będzie przeszkadzało graczom, którzy nie korzystają z auto-TP.

       • Taki “anty-bot” przeszkadza i denerwuje. Moim zdaniem bardziej niż alchemicy na klikaczu, których w większości przypadków nawet nie widzisz, o ile nie spotkasz przypadkiem jakiegoś na mapie. Automatyczny antybot typu “wpisz cyferki” to realne, regularne utrudnianie gry uczciwym graczom.

       • Cudowne rozwiązanie, szczególnie w PT na instancji. Jeśli trafi na bragi to pół biedy ale jeśli trafi na Wizz’a/HP/tank’a no… Zaczyna się zabawa c’nie? To już było i się nie sprawdziło. Gepard dobrze napisał – nie ma na to rady, pogódź się z tym.

        Anty-bot jest faktycznie przydatny i potrzebny ale NIE MOŻE ingerować w grę graczy nie oszukujących. Musi być niewidoczny dla zwykłego gracza.

        Może w takim razie zalegalizujcie klikacze – wszyscy będą mogli z tego korzystać i nikt nie będzie płakał. MC też kiedyś było oszustwem za które leciały bany a teraz można legalnie postawić 7 MC i robić poty albo ciągnąć za sobą wesołą ferajnę która nas bufuje, daje SP i uśmiecha się albo po prostu dostaje SP za to co my ubijemy.

        “Patrząc na ciągłe przekleństwa na mainie” – z @main faktycznie dobrze byłoby coś zrobić ale niestety w tym zakresie regulamin nKDR jest martwy, zwracałem na to uwagę niejednokrotnie. Po prostu trzeba by było dać ludziom uprawnienia do karania takich ludzi. Spam, przekleństwa, więcej spamu, wyzwisk i co nie tylko na @main to codzienność, jest to denerwujące – wyłączenie main’a to NIE JEST rozwiązanie. Skoro zasady obowiązują a nie są egzekwowane to jak mamy się czuć?

       • Jeśli chodzi o main (i nie tylko) to chciałbym dodać możliwość ignorowania wybranych osób. Wszystkie wiadomości od osób na liście ignore (takiej jak friends, zapamiętywanej w bazie pomiędzy logowaniami) po prostu by się nie wyświetlały. W ten sposób można by sobie zablokować nie tylko graczy, którzy używają wulgaryzmów, ale także tych, którzy spamują lub po prostu tych, który nie mamy ochoty czytać.

    • Na WoE Klikacze też są dosyć upierdliwe…

 • Dum. Jeden z najbardziej ‘przekoksanych’ itemów z dotacji jakim był PowerPack zostaje upgradowany… Może po prostu wprowadźmy obowiązkowy abonament i po krzyku.

  • Znając prawdziwe zainteresowanie PowerPackiem śmiem twierdzić, że Twoja opinia jest jednak odosobniona. Gdyby faktycznie był to tak ‘przekoksany’ item, korzystałoby z niego znacznie więcej osób.

   • Ludzie grają tutaj właśnie dlatego, że nie ma obowiązku płacenia i serwer jest darmowy. Jakby chcieli płacić abonament to by poszli grać w WoW’a/Aion’a albo coś innego. Dlatego PP się nie sprzedaje ale widzę, że staracie się mocno zachęcić do wydawania pieniędzy…

    • Po prostu chcemy sensownie nagrodzić osoby, które przyczyniają się do tego, że serwer istnieje. Jeśli nie będzie zachęt, to nie będzie też wpłat i nie będzie serwera… Wydawało mi się, że tę lekcję historii już wszyscy odrobili.
     Nie ma obowiązku dotowania, a gra jest darmowa, więc porównanie do WoWa jest kompletnie nietrafione.

     • Gepard, mówisz tak jakby pieniędzy wciąż brakowało. Może zamiast dalszych ,,zachęt” przedstawisz odpowiednią księgowość i pozwolisz graczom samym ocenić czy jeśli ,,nie będzie wpłat, to nie bedzie serwera”. Opinia Tewamka nie jest odosobniona. Power Pack, to klasyczne konto premium. Nie wiem czy prywatny serwer w charakterze freemium nie narusza praw autorskich :O

      • Był taki czas, że nie było nagród za dotacje, a gracze wiedzieli doskonale, że kasa serwera jest pusta. Nawet to nie było wystarczające. Praktycznie co miesiąc musiałem dodatkowo przypominać, straszyć całkiem realnym zamknięciem serwera, itd. Wiem lepiej od Ciebie, że system bez nagród i zachęt zwyczajnie nie działa i dlatego nie ma takiej możliwości, byśmy do niego wrócili. Bo to prędzej czy później skończyłoby się źle.

       • zdaje mi się, że oni piją do czegoś innego – tyle czasu dostępne były itemy mocno pożądane przez graczy, że było sporo dotacji i po prostu wydaje im się, że kasy powinno być tyle, że niepotrzebne są takie dodatkowe “doładowania” by musieć chcieć na gwałt kolejnych wpłat – szczególnie, że wystartować ma nowy serwer, co mocno powinno zasilić kasę serwera. no ale jak tam sobie chcesz x) pewnie szykuje się base/job rate na nowym serwerze < 3 i za wczasu chcesz podać rozwiązanie – "chcecie expić solo, kupcie sobie PP" 😀

       • @Luck
        Nowy serwer będzie miał bazowo rate raczej niższy niż wyższy, ale będą różne modyfikacje przyspieszające expienie/dropienie. Oprócz PowerPacka i Gum/Manuali, które są dotacje, w planach są jeszcze dwa inne, nie wymagające dotacji rozwiązania, które ułatwią grę tym, którzy grają w party oraz tym, którzy grają dużo 🙂

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Forum

Najnowsze odpowiedzi

Facebook

Archiwa