Przyszła wiosna, zbliżają się święta — pora więc na event w odpowiednim klimacie!
Aby rozpocząć nowe questy wystarczyć przyjść do Prontery. Na minimapce pojawią się krzyżyki wskazujące drogę do eventowych NPC.
Klątwa Liny
Niedaleko kościoła w Pronterze stoi Lina, która ma problem z klątwą, demonami i innymi złymi mocami. W nagrodę za pomoc otrzymacie 1M Base Exp (pomnożone przez rate), kolorową czapeczkę Easter Egg Shell oraz możliwość korzystania z usług magicznego (?) jajka stojącego obok.
Jajko ma smykałkę do interesów. Nie dość, że sprzedaje jaja, to jeszcze prowadzi handel wymienny. Za 1 Egg, 1 Star Dust, 20 Jellopy i 300k Zeny oferuje losowe przedmioty: Easter Egg (taming na nowego peta Spring Rabbit), Easter Egg Shell, Special Toast (food DEX +8), Yggdrasil Berry i Yggdrasil Seedy.
Spring Rabbit
Pet Spring Rabbit jako bonus daje +3 do najwyższej statystyki (lub statystyk) — liczy się bazowa wartość, bez bonusów. Na przykład, jeśli masz 99 DEX i 99 AGI, dostaniesz DEX + 3 i AGI + 3; jeśli masz wszystkie statystyki równe, dostaniesz +3 do każdej.
Easter Egg Shell
Bonusy Easter Egg Shell są na stałe (nie znikają po evencie).

DEF –7
MDEF –7
Recovers 1% of your HP every 10 seconds.
[Refine Rate 7~10]
FLEE + 2
[Refine Rate 9~10]
Recovers 1% of your SP every 10 seconds.
Defense: 0
Class: Headgear
Location: Upper
Weight: 10
Applicable Job: All
Pomoc dla Krzyżowców
Z powodu trwającego postu, bogobojni Krzyżowcy potrzebują duuuuuużo ryb i innych morskich stworzeń. Za zlecenia polowania na potwory w Byalan można zdobyć od 60k do 160k Base Exp (pomnożone przez rate) i od 30k do 80k Job Exp (w zależności od zadania, wymagany min. 50 Base Level).
Event trwa do 1 maja włącznie.
Jak Spring Rabbit dostaje intimacy za karmienie (biorąc pod uwagę, że ma 58lvl)? Karmię go i karmię i nawet Cordial nie jest 😛
tak czasem po 2 lecą 😉 a gdzie znależć kroliki do zlapania xd?
pytanko: Jakie jest accesory dla spring rabbita?
Nie ma accessory dla Spring Rabbita.
Jak juz sie zabije mobki, wracamy do Lina a ona gra nam melodie z losowego miasta. Musimy pojechac do miasta i odnalezc doslownie jej klatwe:P Powodzenia.
Czy to tak ma być, że Quest nie nalicza zabitego moba od homuna tylko po tym jak zabije go własnoręcznie creator/alchem?
Zabijane moby homunem nie naliczają się do żadnego huntinga(goaty, anoliany itd.).
czy npc nie powinno mi dać jakąś listę?
byłem w baylan u npc i nic ciekawego się nie dowiedziałem.
i skąd wziąść star sand
Star sand -> Star dust ….
Może w oknie questów (ALT + U) będziesz miał listę.
Jakie fajne ^^ Coś czuję że trudno będzie mi się przygotować do obrony… ;x
“berry”, “seedy” to znaczy, że można ich dostać więcej niż 1?