Gniew Odyna

Mieszkańcy Rune-Midgard musieli rozgniewać czymś Odyna. Może była to pycha? Może chciwość? A może lenistwo? Najwyraźniej jednak coś się opanowanemu zazwyczaj bogowi nie spodobało w postępowaniu ludzi, bo postanowił zesłać do ich krainy Anioły Zemsty.

Rozwiązanie problemu przedstawili mędrcy z Juno — zanim ktokolwiek jeszcze zdążył sobie uświadomić na czym tak naprawdę ten problem polega. Sposób na przebłaganie Odyna jest jeden, niezwykle banalny: należy zbudować swiątynię ku jego czci. Świątynię większą i wspanialszą od wszystkich dotychczasowych.

Mędrcy z Juno zaoferowali już pomoc swoją, a także wszystkich alchemików i inżynierów Akademii. Pozostaje kwestia materiałów potrzebnych do wzniesienia tak ogromnej budowli…

 • Udział w evencie polega na zebraniu różnych przedmiotów i przyniesieniu ich do Mędrca z Juno (prontera 160,160).
 • Listę potrzebnych przedmiotów wraz z ilością przedstawi NPC podczas rozmowy.
 • Ilość przedmiotów do zebrania jest wspólna dla całego serwera.
 • Event nie ma limitu czasowego. Planowane zakończenie nastąpi po zebraniu wszystkich przedmiotów przez graczy.
 • Przez cały czas trwania eventu potwory podczas walki mogą się od czasu do czasu zmieniać w Anioły Zemsty.
 • Nie dotyczy to MVP oraz niektórych innych bossów.
 • Po każdym tygodniu eventu (liczonym od niedzieli do soboty) najhojniejszy darczyńca, czyli postać, która przyniosła najwięcej przedmiotów w poprzednim tygodniu (każda sztuka liczy się za jeden, bez względu na rodzaj) otrzyma nagrodę.
 • W przypadku remisu, nagrodę otrzyma osoba, która osiągnęła swój wynik wcześniej.
 • Nagrodą jest możliwość korzystania z jednego z boskich przedmiotów (Sleipnir, Megingjard, Brisingamen, Mjolnir, Asprika, Brynhild) przez 14 dni.
 • Rodzaj przedmiotu wybiera nagrodzony. Należy pamiętać o ograniczeniach klasowych i levelowych.
 • W każdym tygodniu nagradzana jest jedna postać. Można wygrać więcej niż 1 raz w trakcie eventu.
 • Łączną ilość przyniesionych przez siebie przedmiotów (w bieżącym tygodniu) oraz łączną ilość przyniesionych przedmiotów przez najhojniejszego darczyńcę (także w bieżącym tygodniu) można sprawdzić u NPCa.

Prośby i groźby do Odyna można zostawiać w komentarzach.

45 komentarzy do “Gniew Odyna”


 • Co się stało że punkty się zresetowały?
  przecież na opisie questa było napisane od poniedziałku do niedzieli.
  To chyba powinno być do niedzieli włącznie.
  tak btw to jak na sklepie jest napisane że sklep jest otwarty od poniedziałku do piąteku.
  To chyba w piątek też jest otwarty prawda?

  • Do newsa wkradła się pomyłka. Miało być “od niedzieli do soboty”. Przepraszamy za nieporozumienie.

 • W pierwszej chwili – łał nowy event!
  W drugiej – ale trudny, będę musiała się namęczyć!
  W trzeciej(jak się dowiedziałam, że wygrywa 1 osoba na tydzień) – jest super trudny nagrody będą niesamowite, będzie zabawa!
  W czwartej – rental?! za tyle zabawy można czymś się pobawić przez parę dni?!
  Nie dzięki nie będę tracić czasu, żeby potem się okazało, że nie mogę grać i “nagroda” przepada.

 • Jeśli pierwotnym celem tworzenia Aniołów Zemsty było utrudnienie gry to na prawdę trzeba pogratulować. Zadanie wykonane na 6!

  Tak na marginesie, nie wiem czy to dobra metoda na zdobywanie nowych graczy, i zachęcanie pozostałych do czynnej i częstej gry:)

  Pozdrawiam:)

 • Czuję się siłą wciągnięty w event, z którego nagroda nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu, a narzucone warunki całkowicie odbierają przyjemność z normalnej gry (a chciałbym zaznaczyć, że nie polega ona na auto-tp czy kopiowaniu soili :P). Też zrobię sobie krótki urlop od normalnej gry, do czasu aż ktoś nazbiera sobie składników na gody, albo Gepard zauważy, że pomysł jest słaby i sam się z niego wycofa.

  • Gepard nadal nie widzi w tych aniołkach nic złego, jestem ciekaw jak wielka jest cierpliwość graczy aby nadal się z nimi użerać.

   • Grałem wczoraj parę godzin jako support (w 2-osobowym party) i aniołki nie były problemem. Pojawiały się rzadko, a jak już były to szybko znikały jak się im uciekło. Zabiły mnie raz.

    • 45 minut na goatach -5 Aniołków – 3 powroty do miasta 2 ucieczki w tym zgon mój lub hp. super kafra 😛

     • Mobujesz te Goaty czy co?

      • Bicie Goatów po 1 z SG (podejrzewam że Mech na HW nie ma CB) jest raczej mało efektywne…

       Ja mobując masowo tamruany w 30min zrobiłem ok 10 aniołków.

 • Event do dupy rozumiem, że na czas jego trwania mam zmienić grę?

 • Event może bardzo przeszkadzać newbies.
  Wg mnie szansa, że mob zmieni się w Aniołka powinna dotyczyć tylko pewnej grupy mobów(nieznanej graczom). Moby te powinny należeć do grupy ‘lepszych’ żeby nie było sytuacji kiedy ktoś bije sobie słabe moby które nagle zmieniają się w Aniołka który go zabija czy wipuje słabsze party.

  • Albo wystarczy zrobić coś podobnego do Luciola Vespa, np że nie bije postaci poniżej 60 lev (dopóki nie zaatakują).

   • No też fajna sprawa. Tylko Lvl zwiększyłbym tak do 80-85.
    I dodałbym jakiś drop do tych Aniołków żeby lepszym graczom zechciało się je bić.

  • Przy mobach padających na hita-lub 2 szansa jest niewielka. Wiele osób whinowało o popsucie soili i autotp- możecie to potraktować jako mały teścik wytrzymałości. Event jest jednym ze sposobów przeciwdziałania inflacji zeny na serwerze. Itemy zostały pewnie dodane przez Gepa na podstawie tego co zalega w kafrach. Nagrody są bardzo fajne – przez 4 woe jedna osoba będzie mogła poownić. Może to nie jest kolejny event typu – zrób to a zasypiemy Cie zajebistymi itemami czy furą oca, które dalej będą rozwalać gospodarkę serwera i dewaluować zeny, ale właśnie o to chodzi. W evencie warto wygrać i jest odmianą od nudnej rutyny jaką jest ciągłe chodzenie na bathory, soile i po etir. Event zachęca do gry, a tego nam potrzeba. Myślę, że po to są gildie by poprosić champa i priesta by te aniołki od czasu do czasu wybili.

   • Nagroda jest w porządku 🙂 tak powinny wyglądać nagrody za event ;p

   • Event zachęca do gry? Noo ludzie będą grać, żeby sie go szybciej pozbyć… Mnie tam raczej zniechęca, dobrze, że robi się ciepło, to przy pracach na ogrodzie “przeczekam” ten event. Zaloguję na zimę, to może przy tych kosmicznych ilościach przedmiotów przed zimą event się skończy i będzie można normalnie grać. Bo ciekawe ile czasu potrzeba, na zabranie chociażby samych 770 000 tentacle, gdy na serwerze gra ze 100 osób… Ciekawe, jak teraz będzie wyglądało przygotowanie do WoE, zbieranie piasków, fabrików ect… Poza tym, przez to, że ten event wygląda na dłuuuuugotrwały przez jakiś rok ludzie będą się wozić z godlikami na woe? Fajnie, WoE traci sens. A co do autotp – event właśnie promuje auto-tp, bo dobrze ustawione jest w zasadzie jedynym normalnym (skutecznym) sposobem na pozyskiwanie itemków.

    • 2 osoby będą miały godlike na woe po 2 tygodniach eventu i tak zostanie niezależnie od długości jego trwania. Rzeczywiście woe traci sens trzeba się pociąć grabkami w ogródku.

     Zbieranie tentacle…straszne… hydry dostały mocy gwałcenia priestek?

     • Jak chcesz zbierać szjas na głupich mobach dla świra w pro za free, to twoja broszka nie moja.

      • Nic nie chcę, nic nie muszę, do niczego nie zmuszam, zwyczajnie śmieję się z Waszych żali bo jeszcze pół roku temu gracze by wiwatowali, że jest event. Teraz tylko whine nawet z powodu eventu zimowego i że w grze gm próbuje mobilizować graczy by robili cokolwiek. Żenua

      • Nie musisz cierpieć i nie cierpisz, tylko tak Ci się wydaje bo wpadłeś w tryb whinowania zamiast zająć się graniem.

       • Ty wpadłeś w tryb, co Gep po wie to święta racja? Wiesz fanatyzm jest zły.

     • Twoje komentarze są czasem bardziej płytkie niż moje (pociąć grabkami, połamać nogi na złość mamie, gwałcenie priestek), to mnie trochę przeraża. Tak, 2 osoby będą miały godliki przez następne 2 lata, bo pewnie wcześniej się event nie skończy. A gildie, które trzymały zamki długo długo, nie złożyły jeszcze ani jednego goldika. Fajnie i sprawiedliwie, może wróćmy do starych ustawień i dajmy gody na 3% z mvp? Zrobiłabym sobie HoSG 😛 Na dobrą sprawę prawdopodobnie godliki będą cały czas w rękach jednych i tych samych osób, bo nie sądzę, by na serwerze znalazła się wielka zgraja oszołomów przynoszących miliony itemów. Na początku myślałam, że event się skończy po 2 tygodniach, ale jak się okazało, ta cała “lista itemów” jest w przekoksanych ilościach, tyle aktywnych graczy ile jest na kdr nie zakończy tego eventu szybko. Ciekawe czy w ogóle kiedykolwiek zakończy…

      A jak bawi Cię zbieranie 770 000 tentacle, to do dzieła. Powstały eitry, bo ludzie, którzy pracują ect. nie mieli czasu zbierać itemów na WoE, a teraz na pewno będą mieli czas na zbieranie tentacli.

      “hydry dostały mocy gwałcenia priestek?” – nom, tak jak to na hentaie przystało, włażą mi w d…

      • E tam o płytkości komentarzy to już nie decyduj bo gadanie o tym, że event będzie trwał rok jest bardzo płytkie. Przestańcie też wyjeżdżać z tą pracą nonstop, bo pomyślę, że jesteście menagerami wielkich korporacji. Ten rate, te etiry, gumy, soile robią tak, że serwer pełen jest graczy tak zapracowanych, że niedługo wszystko powinno być za darmo i jednym kliknięciem.

       Godlike będą w rękach tych samych osób? Być może, ale tylko dlatego, że zapracują sobie na nie na równych szansach.

       PS: Nie wpadłem w tryb co Gepard powie to święta racja, bo uważam, że to przez Geparda teraz wszyscy jesteście skrajnie zepsuci i rozleniwieni.

       • Ta jasne ja zepsuty i rozleniwiony masz racje, nie masz pojęcia jak gram gdzie i z kim to jak możesz coś wiedzieć o mnie?

       • Dałem się wciągnąć w jakiś debilny flame i trollowanie z Wami, sorry, bye.

       • Czyli już nie mogę nawet napisać, że 1 rzecz z tego Eventu jest zła, do dupy, pojebana, poroniona, zjebana, o kant chuja ją można rozwalić bo od razu mówisz że Wihnuje?

       • Od razu menager wielkiej korporacji. Pracuję normalnie 8h dziennie, 3h przeznaczam łącznie na dojazdy (czyli już mamy 11h z głowy + przygotowanie przed wyjściem do pracy). Do tego zakupy, sprzątanie, gotowanie, nauka i wyrzucanie gówien od kota. Nie trzeba być od razu menagerem, by po prostu nie mieć zbędnego czasu na użeranie się z valkami podczas zbierania piasków…

 • Ja się domagam ograniczenia czasowego dla tych valkirii. Chodzę sobie dzisiaj i dropię coś na mapce gdzie jeszcze nikogo nie spotkałem chociaż dużo tam siedzę i wyskoczył mi aniołek. Jak będę go unikać i każdego następnego również to w końcu nie będę miał jak przejść i będę musiał przyjść kim innym posprzątać. Tak więc chciałbym żeby te aniołki same z siebie dedały po np 20 minutach. Jak ktoś w tym czasie nie ubije to raczej nie chciał ubijać albo nie da rady, a nie będzie problemu, że za dużo aniołków biega po mapie.

 • Ja też dużo bardziej wolałbym coś bez limitu czasowego, nawet coś co by absolutnie nic nie robiło. Te stworki zmieniają się gdy my je atakujemy, czy one nas?

 • Wybacz Gep ale popisałeś się prawie jak z obcięciem Zeny na serwerze… Zmuszasz ludzi do brania udziału w jakimś ‘evencie’ który co w zasadzie ma na celu? Zdenerwowanie graczy? Chciałeś pozbyć się afk-chemików? Soilujących? Na pewno nie w ten sposób – wymyśl coś co będzie przeszkadzać TYLKO im. Szczerze mówiąc mam zamiar grzać dupsko na kaflach w pro dopóki się ten ‘event’ nie skończy, nie wiem jakie przedmioty trzeba przynieść ale nie mam zamiaru dropić dla samego faktu dropienia i marnować czasu – w końcu dla oszczędności czasowej wprowadzony został etir. A szkoda, żona pojechała do rodziców i mam akurat czas na granie ale widzę, że jednak trzeba będzie odkurzyć konsole…

  P.s. 14 dni z Godlike… Mniam faktycznie nagroda która sprawia, że mi miękną kolana. Wygram, potem okaże się, że mam ważne koło do którego się muszę uczyć i ‘nagroda’ psu w d…

 • Fajny pomysł na ewent jak i wykonanie.
  A kiedy zostanie cos naprawione z klientem? bo ewenty nic nie dadzą gdy dużo osób na starszych kompach ma sieczkę zamiast normalnej gry co pokazał ostatni temat o BG.
  Wiem wiem chrzanie i sié czepiam jak zawsze ale problem istnieje od startu kdr a nie od dzisiaj.

 • Mobów nie ma w database, ale mają 55k HP i padają na 2 AD. Zero dropu i expa 🙂

 • Nie ma Angeli w Mob Database w CP :<

 • Hehe, nie wiem jeszcze jakie przedmioty trzeba donieść (bo nie mogę w tym momencie sprawdzić), ale zalogowałam dzisiaj na 30 sec na RO, spotkałam 2 moby, nagle jeden zmienil się w aniołka i zanim się zorientowałam, co w GH robi Valkyria to już nie żyłam 😀 Mam nadzieję, że te aniołki nie wyskakują z taką dużą szansą, bo nie każda klasa (szczególnie przed rebornem) będzie w stanie to zabić 😀

  Pytanko, czy te Angele mają jakieś ograniczenia (czasowe/ilościowe)? Tzn. jeśli biję np. marce, z jednego wyskoczy mi angel, dam tp, z drugiego, dam tp, czy jak tak będę ciągle uciekać nie zabijając ich, to na mapie będą same angele, czy może one znikają po jakimś czasie? Czy może jest jakieś ograniczenie ilościowe – jeśli na mapie biega np. 5 aniołków, to więcej się nie przyzwie? Jak to jest?

 • Jesli sie da prosze polaczyc oba posty.

  Itemy do przyniesienia sa bardzo nietrafione imo. Ilosci tez nie za fajne, ale do przelkniecia, ale razi mnie to, ze trzeba przynosic itemki na powtarzalne questy, a takze equipment.
  Rozumiem, ze ma to na celu tworzenie party na roznych elo lokacjach, zeby wzbogacic handel i usunac sporo zen, ale moznaby go zleksza zmodyfikowac.

  • Testuje dzialanie, czesc rzeczy juz poprawione.

   Jednak event przyniesie wiecej zlego niz dobrego,dlaczego?
   Mianowicie dlatego, ze przy zwyklym tepaniu i przypadkowym ataku moba pojawia sie Anger, ale tepie sie dalej a on zostaje. Wyobrazmy sobie 30takich osob – efekt? Ragequit WIELU graczy,bo te Angery sa za mocne (na asu dostalem bagatela 45k dmg). Przy dungeonie takim jak smoczki (z ktorych trzeba przyniesc sporo skladnikow), poszukiwacze szybko zrezygnuja z korzystania z tego dungeonu.
   Tak samo znikna polowania na kilku mvp, ze wzgledu na zalanie mapy przez Angery.
   To wszystko tylko moja opinia w wyniku obserwacji mechaniki eventu.

   • Po pierwsze, te moby się nazywają Angel of Revenge, a nie Anger.
    Po drugie, gdzie widziałeś 30 osób na jednej mapie poza Pronterą?
    Po trzecie, 45k dmg Ci się przywidziało.
    Po czwarte, nie są nieśmiertelne i można je zabijać… o ile się potrafi oczywiście.

    • Jaka szkoda ze nie zrobilem savechata,albo screena – odpalily to swoje hm Evil Grand Cross ? nie znam nazwy. Bilem sobie dragon fly,kiedy jego summony sie zamienily w te cale aniolki i dostalem 45kdmg (tak mi sie wyswietlilo na chacie).
     Nie chce byc zlym prorokiem, ale to jest fail.

    • No ja mniej więcej za 100k dostałem na berku bez asu. =]

 • Czyli, ze spokojny, myslacy o krwawej rzezi rozowych galaretek novice 1/1, dozna gniewu odyna i odechce mu sie grac w ragnarock na nkdr?
  Nagroda wydaje mi sie byc przesadzona, nawet jesli jest na “bagatela” 2tygodnie.

  • Raczej nauczy się używać Fly Wingów. A poza tym to już nie te czasy, gdy się Novica expiło pół dnia na Poringach.
   A co do nagrody — Odyn ma gest.

  • W dobie Light Priest Armorów i innych itemów z dotacji nie wiem, czy o Godlikach mozna w ogóle powiedziec, że sa przesadzone 😀 Może tylko megin dałby niezłą dopałkę, ale 2 tyogdnie = kilka WoE, nie ma co płakać, dobrze jest :>

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Forum

Najnowsze odpowiedzi

Facebook

Archiwa