Wesołych Świąt

puiwppl-300x202Wszystkim graczom – chrześcijanom, oraz tym co nie jednoczą się w te święta w wierze w narodziny Jezusa, życzymy przyjemnej wigilii spędzonej na łonie rodzinnym, poczucia radości z dawania innym tego co w nas najlepsze, ciepła i miłości, pięknych prezentów i pachnącej choinki, suto zastawionego stołu i wypełnionego smakołykami brzucha. Oby święty mikołaj był dla Was życzliwy, a rodzina daleka i bliska potrafiła zjednoczyć się w harmonii przy kubku kompotu ze śliwek. Pragniemy też byście w te święta grali mniej, ale i podchodzili do kontaktów z ludźmi w grze w sposób miły i życzliwy. Pamiętajcie, że okazana innym życzliwość często do Was wróci, przez co wszystkim grać będzie się przyjemnie na naszych polskich zaściankowych serwerkach. Oto symboliczny opłatek, którym możecie się połamać z ekipą 🙂

17 komentarzy do “Wesołych Świąt”


 • dziex Gep za ptk ;]

 • *Pragniemy też byście w te święta grali mniej, ale i podchodzili do kontaktów z ludźmi w grze w sposób miły i życzliwy.*

  Pozdrowienia dla KDR ~!:)

 • Merry Christmes ;] FOR ALLES;] and Happy New Yearh ~!!!

  Ps.Gep…tak czekam na te ptk z dotacji…wiec moglbys choc zrobic prezent na swieta ;]

 • Łosoś:

  “Część ludzi natomiast podchodzi do świąt jak do pewnego rodzaju niereligijnej tradycji (choćby nieświadomie) i oni też otrzymali życzenia.”

  No więc właśnie fragment “Wszystkim graczom – katolikom, oraz tym co nie jednoczą się w te święta w wierze w narodziny Jezusa[..]” jest dwuznaczny. Rozumiem, że chciałeś napisać, że “nie jednoczą się w te święta w wierze w narodziny Jezusa, ale jednoczą się z powodu tradycji”. No więc to, co napisałeś Ty, można zrozumieć jeszcze inaczej i wcale nie jako życzenia. Najwyraźniej tego nie dostrzegasz, więc chciałam Ci pomóc to zauważyć, ale mam wrażenie, że widzisz tylko to, co chcesz. Moja sugestia nie była podyktowana poprawnością polityczną – gdyby tak było, pewnie obecna poprawność nakazałaby usunąć część z Jezusem. Ludzie czepiają się z powodu tego dwuznacznego sformułowania i zauważyłam, że tego nie chwytasz, więc to podkreśliłam, to wszystko. Jeśli wg Ciebie to krytyka, to masz przewrażliwione ego 🙂

  I nie wiem, po co cały ten wywód, nikt tu nie jest głupi.

  Wesołych świąt ;]

  • W takim razie pokrzywdzeni przez pewną dwuznaczność są ci którzy nie obchodzą świąt w ogóle? Po co oni czytają w takim razie te życzenia? A może dalej czegoś nie dostrzegam. Jeśli ktoś mógłby mi tą dwuznaczność wytłumaczyć, choćby na priv na forum to byłbym zobowiązany.

   Swoją drogą mój wywód jest logicznie dość prosty, ale to nie oznacza że jest dla głupich ludzi. Ta prostota logiczna ma na celu zaprosić dyskutujących do rozważań teologicznych nad prawdami wiary dla osób niepraktykujących religijnie i w tym wypadku jest bardzo mocno niepoprawny politycznie, acz niestety całkiem prawdziwy.

 • Życzę graczom obu serwerów miłych i wesołych świąt.

 • No “Lekki” Fail =D Ja także życze wszystkim wesołego drugiego dnia świąt i małego kaca a niedziełe. Pozdrówka =D

  • Nie widzę powodu dążenia do idealnej poprawności politycznej, ani nie rozumiem co w tym sformułowaniu jest dwuznacznego. Tylko chrześcijanie obchodzą Boże Narodzenie jako wydarzenie religijne i mianować można ich chrześcijanami tylko w wypadku gdy robią to w ten sposób. Religia jest obrządkiem a nie praktykowanie danego obrządku sprawia, że nie jesteśmy wyznawcami danej religii. Każdy kto twierdzi inaczej, musi niestety zmagać się z hipokryzją własnych stwierdzeń, która przechodzi w naszym społeczeństwie do porządku dziennego.

   Nie wyobrażam sobie zwyczajnie wierzących w Jezusa nie-chrześcijan, a tym bardziej nie rozumiem dlaczego mieli by czuć się urażeni z powodu tego, że życzenia dotyczące chrześcijańskiego święta związanego z chrześcijańskim obrządkiem ich nie dotyczą. Kontakt z istotami wyższymi jest jedną rzeczą, ale wybieranie Jezusa z podań chrześcijańskich i jednocześnie nie bycie chrześcijaninem jest dość sprzeczne. Brzmiało by to logicznie wtedy gdybyśmy byli świadkiem Boskiego zwiastowania, w co nie przytrafia się wszystkim. Warto przypomnieć, że każda wiara, jeśli nie jest dzieckiem ludzkiej hipokryzji opiera się na niemodyfikowalnym dogmacie i nawet jeśliby wszyscy jej wierni zebrali się i zadecydowali że jest inaczej, to ten dogmat bez boskiego namaszczenia zmienić się nie może. Jeśli się w coś wierzy bowiem, to uznaje się to za prawdziwe, niewymagające udowodnienia. W takim niechrześcijańskim podejściu Jezus pozostaje tylko namiastką, resztką po chrześcijańskiej presji społecznej, która ma niewiele wspólnego z logiką, lub z dogmatyzacją prawd wiary, pozostałą po oderwaniu się niechrześcijan od krytykowanych przez nich chrześcijańskich mas, najczęściej odbieranych w sposób pejoratywny, a jednocześnie pomagającą na zachowanie dobrej pozycji wśród społeczeństwa publicznie zadeklarowanych katolików.

   Część ludzi natomiast podchodzi do świąt jak do pewnego rodzaju niereligijnej tradycji(choćby nieświadomie) i oni też otrzymali życzenia. Boże Narodzenie i 24 grudnia (a także 6 i 5 stycznia) są głęboko zakorzenione w Polskiej tradycji i tradycji ogólnoeuropejskiej. Da się ją zauważyć w czczonych kiedyś przez Rzymian saturnaliach, lub w pogańskim przesileniu zimowym. Jest to czas, w którym ludzie łączyli się w grupy by przetrwać ciężką zimę i odpędzać przy świetle i cieple złe duchy. Od dawna był to czas otuchy i ciepła rodzinnego, więc na pewno warto tę tradycję kultywować niezależnie od wiary religijnej.

   Nie uważam też że warto się dalej zgłębiać i dyskutować o treści życzeń, które się odbiera, zwłaszcza, że krytykowanie czyichś życzeń w święta ani nie jest miłe ani kulturalne. Nie pasuje do propagowanego nastroju i kreowanych przez te święta wartości. Tak więc Wesołych Świąt, w sumie nawet dla czczących narodziny trójgłowego boga ptaka o 5 ogonach i trójpalczastej łapy z ciasta, albowiem najważniejszym przykazaniem chrześcijan przechodzących nawet ponad szacunek dla ich obrządku jest miłowanie bliźniego.

 • Myślę, że sformułowanie jest dwuznaczne i może warto dla świętego spokoju zmienić na:

  “Wszystkim graczom – chrześcijanom, którzy świętują narodziny Jezusa, oraz tym, którzy nie świętują Bożego Narodzenia, ale w tym czasie jednoczą się z rodziną przy tradycyjnym wigilijnym stole”.

  Bo chyba to autor miał na myśli 😉

 • haha ale się wszystkiego czepiacie! Ale wszystkim graczom, katolikom, chrześcijanom i muzułmanom życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!

 • “Wszystkim graczom – chrześcijanom, oraz tym co nie jednoczą się w te święta w wierze w narodziny Jezusa”… Te życzenia to jakaś prowokacja??

  • Tylko dla ludzi ogólnie przewrażliwionych i tych którzy lubią się do wszystkiego przyczepić.

 • Wszystkim gracza Kdru i darka zycze wesolych swiat
  servera zycze aby bylo wiecej bugow
  malibci zycze aby mi oddala te cholerne pasy
  gepardowi zycze aby stal sie czlowiekiem
  nubom zycze aby sie grac nauczyli
  polsce zycze aby zalegalizowali maryche
  i ogolnie wesoloych Swiat chamy xD

 • lososthefish

  Niektórzy jednoczą się w wierze w św. Mikołaja. Boże narodzenie obchodzą nawet w Japonii. Nie miałem zamiaru obrażać chrześcijan nie będących katolikami, więc treść zostaje zmodyfikowana.

 • “Wszystkim graczom – katolikom, oraz tym co nie jednoczą się w te święta w wierze w narodziny Jezusa[..]”

  Czyli co tylko KATOLICY obchodzą wigilie? Urazilliscie moje uczucia religijne ;x Katolikiem nie jestem, jestem natomiast chrzescijanninem i obchodze swieta. Skoro nie jestem katolikiem to kim wg waszego newsa jestem? Tym kto nie obchodzi swiat, osoba niewierzaca? swt

 • wesołych świąt i szampańskiego nowego roku ;D

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Forum

Najnowsze odpowiedzi

Facebook

Archiwa