Udostępnianie kont i pożyczanie przedmiotów

Wiemy, że to robicie – cały czas. A sądząc po ilości zgłoszeń “włamań”, “kradzieży” i “zaginionych przedmiotów” całkiem spora część z Was udostępnia swoje konta niewłaściwym osobom. Chciałbym przypomnieć, że w tych kwestiach obowiązują następujące zasady:
 • udostępnianie kont innym osobom nie jest zabronione, ale robicie to na własną odpowiedzialność,
 • administracja serwera nie zajmuje się sprawami rzekomych włamań i kradzieży w przypadkach, gdy gracz nie zadbał należycie o bezpieczeństwo swojego konta (hasła).
Każdy gracz sam odpowiada za bezpieczeństwo swojego konta. Na bezmyślność niektórych osób nic nie poradzimy i nie będziemy naprawiać skutków takiej bezmyślności. Jeśli podasz komuś hasło do konta i pewnego dnia okaże się, że brakuje zeny, przedmiotów albo postaci – nie interesuje nas to. Tak samo, gdy ktoś odczyta Twoje hasło z e-maila rejestracyjnego, kartki na biurku, pliku tekstowego w komputerze itp. Od dzisiaj rezygnujemy także z zapisu w regulaminie o pożyczaniu przedmiotów. Przepis ten się nie sprawdził, więcej było z nim kłopotów niż pożytku. Dlatego nie będziemy wnikać w umowy pomiędzy graczami, ani egzekwować ich postanowień. Jeśli dasz komuś swoje przedmioty lub zeny i on nie będzie chciał ich oddać – to także Twój problem. Możliwość zgłoszenia zaginionego przedmiotu nie jest po to, żebyście zgłaszali przedmioty niedopilnowane. Jest po to, aby można było zgłosić zniknięcie przedmiotu lub zeny z powodu błędu serwera – chociaż nie pamiętam kiedy ostatnio taki przypadek się zdarzył. Przedmioty nie znikają tak po prostu. Uważam, że przeglądanie logów w poszukiwaniu przedmiotów, które ktoś stracił tylko dlatego, że podał hasło do swojego konta niewłaściwej osobie, to zwykła strata czasu – czasu, w którym mógłbym zrobić coś z czego skorzystają wszyscy gracze, a nie tylko Ci, którzy nie potrafią zadbać o swoje konto. Nie będziemy podawać żadnych informacji o tym kto i kiedy logował się na Wasze konta ani dokąd zawędrowały Wasze przedmioty. Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje z Twoimi przedmiotami – nie dawaj ich nikomu ani nie udostępniaj konta. Nadal jest możliwość zgłoszenia zniknięcia przedmiotu. Zgłoszenie takie należy wysyłać tylko i wyłącznie gdy podejrzewa się, że przedmiot zniknął w wyniku błędu, a nie gdy podejrzewa się, że “ktoś to zrobił”. Szczegółowe informacje o tym, co powinno zawierać takie zgłoszenie znajdują się tutaj. Wszystkie zgłoszenia zniknięcia przedmiotów z kont, na których ostatnia zmiana hasła była przed ukazaniem się tego newsa nie będą rozpatrywane. Zaktualizowana została strona Zgłoszenia błędów i problemów. Teraz nazywa się po prostu krótko Pomoc i zawiera wskazówki postępowania w najczęstszych kłopotliwych sytuacjach. W regulaminie zostało wprowadzonych kilka zmian odzwierciedlających treść tego newsa. Jeszcze raz apeluję o rozsądek i stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych graczy.

7 komentarzy do “Udostępnianie kont i pożyczanie przedmiotów”


 • Macie racje nie zajmujcie się już niczym ;] bo i tak administracja ma gdzieś nkdr. Pozdro

 • racja, że na darku gra mało osób. racja, że na zwykłym też, ale nie daje się pasów nikomu spoza rodziny (a i tym czasem nie)
  i właśnie też się zgodzą, że nie wszystko jest na darku. Czasami ciężko coś dostać, ale włamywanie się jest żałosne…
  dajcie spokój nie o to chodzi to nie wow, nie sprzedacie konta przecież…

 • Tu jest Polska. Tu pozwalają ściągać w szkole bez konsekwencji, ale co się dziwić jak Ci co pozwalają tak samo robili wcześniej. Tu kłamie i oszukuje prawie każdy. Kwestia tylko czy więcej czy mniej ;)A że na darku można mieć wszystko? nie ważne, można mieć przecież łatwiej…

 • Sam sobie odpowiedziałeś/łaś na to pytanie: właśnie dlatego, że gra tak mało osób i ciężko jest pewnie o różne przedmioty (nKDR) 🙂 Łatwiej jest ‘pożyczyć’ niż znaleźć samemu.

 • oj zdziwił byś się jak wiele osób jest łakomych na itemy swoich kolegów

 • Kto mi powie po jaka cholere krasc przedmioty i konta na servie gdzie gra 50 i 100 osob? Bo dla mnie to jest niepojete… Na takim Darku mozna miec wszystko wiec kto by kradł?

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Facebook

Archiwum