KDR Wiki od graczy dla graczy.

Przygotowany został dla graczy portal, który ma pomóc rozwijać naszą ulubioną grę w Polsce i ułatwić asymilację nowym graczom, których zawsze brakuje. Nasze Wiki jest oczywiście w obecnym stanie tylko zaczęte i wymaga, tak jak każde wiki, pracy wszystkich użytkowników by je uzupełnić. Możecie się podzielić z innymi graczami Waszą wiedzą, informacjami, przygotować dla nich materiały po Polsku ułatwiające im zagrzanie miejsca na dłużej na naszych serwerach. Uważam, że to wyjątkowa okazja by przyczynić się do rozwoju Ragnaroka w Polsce, korzystna zwłaszcza dla młodszych osób i tych, którzy nigdy nie grali nigdy w gry MMO. Wszystko w tym zakresie jednak zależy od graczy. By móc pisać na Wiki, należy się zarejestrować na naszym forum i użyć tych samych danych do logowania na Wiki. Zrobić to możemy poprzez wybranie linka na Stronę główną Wiki i wybranie opcji zaloguj się w prawym górnym rogu. Tak jak na każdym innym Wiki, wpisujemy w okienko wyszukiwania interesujące nas hasło. W obecnym stanie ilość haseł jest ograniczona, bo i liczba osób zajmująca się Wiki była bardzo ograniczona. Jeśli hasło nie istnieje, warto stworzyć nową stronę odpowiadającą temu hasłu, wybierając opcję “utworzyć nową stronę” z nowo wyświetlonego okna w Waszej przeglądarce internetowej. Większość informacji dotyczących edytowania Wiki znajdziemy na stronach pomocy i wszystkim polecam dokładne zapoznanie się z ich treścią. Edytowanie tekstu na wiki nie jest trudne, ale strona powinna być jak najlepiej przygotowana, by zachęcić nowych graczy do korzystania z niej. Wiki głównie odpowiada realiom serwerów KDR i Dark KDR, questy są pomnożone tam przez rate obu serwerów, opisane są dokładnie ich ustawienia i występujące na nich customy. O sobie napisać będą mogły nawet różne gildie grające na naszych serwerach. Najważniejsza jest oczywiście aktualność informacji i ich przydatność, ale także ich forma. Z tego powodu przed utworzeniem nowej strony warto zobaczyć ją na podglądzie by poprawić ewentualne niedociągnięcia. W dyskusji protalu społeczności można znaleźć najbardziej wymagające opracowania zagadnienia. Jeśli ktoś będzie starał się zaszkodzić Wiki, kasując strony wpisując wulgaryzmy w tekstach itp, od razu informuję, że Wiki ma swoje backupy i bez problemu można takie edycje cofnąć a użytkownikowi zabrać na stałe dostęp do wiki i forum.

3 komentarze do “KDR Wiki od graczy dla graczy.”


  • Acolyte rozwijający się pod priesta nie myśli o vit specjalnie. Vit daje się zazwyczaj na priestcie, ale to przecież nie miejsce na takie dyskusje, ani o dyskutowanie o jedynych słusznych buildach, od tego jest wiki i możliwości jej edycji. Po za tym nie ma czegoś takiego jak jedyny słuszny build, bo ragnarok to gra, a gra się dla zabawy. Grać można wszystkim co nas bawi. Każdy może edytować wiki i dokonywać poprawek, przekazywać swoją wiedzę. W związku z tym sprawa jest prosta – widzisz błędy na wiki? popraw; nie poprawiasz? nie zawracaj głowy.

  • Świetny pomysł – na pewno pomogę!

  • duzo bledow – wszedlem w acola i sie usmialem:
    http://wiki.kdr.net.pl/index.php/Acolyte

    Priest nie potrzebuje vita?
    Albo combo monk – ratunku – jedyny sluszny monk to spirit manipulator + mental do tankowania. W innych dzialach tez pewnie takie glupoty sa…

Obecnie nie ma możliwości komentowania.

Facebook

Archiwum